Ana Sayfa İnternet Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme

13082
0
turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri, oldukça kısa süren ve basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Her kullanıcı için aynı olarak yapılan bu işlemler kısa süre içerisinde tamamlanabilmekte ve herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Modem sistemi üzerinde yapılacak birkaç değişiklikle kolaylıkla değiştirilebilen şifreler, sonrasında kişilerin bulundukları ağlara bağlanır.

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Hangi Cihazlardan Değiştirilebilir?

Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemlerinin yapılabildiği cihazlar; telefon, tablet veya laptop gibi kablosuz bağlantı yapan cihazlardır. Verilen bu cihazlar üzerinden yeni Turkcell Superonline şifre oluşturma işlemleri kolaylıkla ve hızlıca yapılabilmektedir.

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri için aşağıda verilen yönergeler sırasıyla takip edilmelidir. Buna göre Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri sırasıyla şu şekildedir;

 • Şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle işlem yapılacak olan cihazın wifi’ye bağlı olması gerekmektedir.
 • İşlem yapılacak olan cihaz üzerinde yeni bir internet sayfası açılır.
 • Açılan sayfa üzerinde yer alan arama sekmesine 192.168.1.1 yazılır ve “Enter” tuşuna basılır.

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Açılan sayfa üzerinde yer alan “kullanıcı adı ve parola” yazan kısma “admin” yazılır ve şifre kısmına ise küçük harflerle “superonline” yazılarak oturum açma işlemi gerçekleştirilir. (Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tüm modemler için kullanıcı adı ve şifrenin aynı olmasıdır.)

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Ekranda görülen “Oturum Aç” sekmesi tıklandığında yeni sekmede karşınıza “Uyarı şu anda varsayılan giriş şifresini kullanıyorsunuz. Güvenliğiniz açısından şifrenizi değiştirmenizi öneririz.” notu gelecektir. Bu kısımda “Değiştirmeden Geçiniz” butonuna basılır.

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Gelen yeni sayfa üzerinde “Yerel Ağ” yazan alan seçilir.
 • Bu alanda yer alan “Kablosuz Ağ Ayarları” sekmesi tıklanır.

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Açılan yeni sayfa üzerinde “Parola” yazan kısım sizin şu anda kullanmış olduğunuz wifi şifrenizdir.
 • Mevcut şifreyi silerek kendi şifrenizi oluşturup onay verebilirsiniz.

Yukarıda verilen adımlar Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri için sırasıyla takip edilmesi gereken adımlardır. Ancak şifre oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi basit şifrelerin verilmemesi gerektiğidir. Basit şifrelerde herhangi birinin şifrenizi kullanarak sizin ağınıza bağlanması muhtemeldir.

Turkcell Superonline Yeni Modem Wifi Şifresi ile İnternete Bağlanma

Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri tamamlandığında, eski şifreye bağlı olan tüm cihazlar ağ üzerinden çıkış yapacak ve kullanılan ağa bağlanmayacaktır. Bu yüzden ağ sahiplerinin Turkcell Superonline yeni modem şifreleri ile ağa bağlanmaları gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken işlemler şunlardır;

 • Ağ bağlantısının kurulmak istendiği cihazlardan (telefon, tablet, bilgisayar) gibi “kablosuz ağ bağlantıları” kısmı açılır.
 • Gelen ağlar üzerinden kullanılan ağ için “Ağı Unut” kısmı seçilir ve ağ ile olan tüm bağlantı kesilir.

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

 • Sonrasında tekrardan aynı ağ seçilir ve oluşturulan yeni şifre girilir.

turkcell-superonline-modem-wifi-sifresi-degistirme

Verilen bu işlemler tamamlandığında kişilerin yeni şifreleri ile ağa bağlanma işlemleri de tamamlanmış olacaktır.

Turkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirirken Yanlış Şifre Girme

Turkcell Superonline modem şifresi değiştirme işlemleri sırasında yanlış şifre girilmesi durumunda tekrardan yeni bir şifre oluşturulabilmektedir. Pek çok kişinin yanlış bilmesi üzerine hatalı şifre girişlerinde modemlere zarar verilmez. Yapılan yanlış şifre girme işleminden sonra pek çok kişi modemlerinin ya da kablosuz ağ bağlantılarının zarar göreceğini düşünmektedir. Ancak bu durum oldukça kolay bir şekilde düzeltilebilecek olan bir durumdur ve herhangi bir şekilde panik yapılmasına gerek yoktur. Şifre değiştirme işlemlerinde kullanılan farklı yöntemler sebebiyle pek çok kişi bu konuda paniğe kapılsa da bu durum oldukça kolay yönetilebilecek bir durumdur.

Önceki İçerikTelegram Hesap Silme
Sonraki İçerikWhatsapp Durum Nasıl Silinir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz