Ana Sayfa Mobil OPPO Telefonlarda Garanti Sorgulama

OPPO Telefonlarda Garanti Sorgulama

64
0
oppo-telefonlarda-garanti-sorgulama

Satın aldığınız cihazların garantili olup olmadığını bir tek tık ile kontrol edebiliyorsunuz. Oppo telefonlarda garanti sorgulama işlemlerinden bahsedeceğiz ve yine buna benzer konuları da birlikte ele almaya çalışacağız. Oppo, resmi site üzerinden bu konuda hizmet vermektedir ve satın aldığınız ikinci el telefonlar için de sorgulama işlemi yapabiliyorsunuz.

OPPO Garanti Sorgulama

Servis desteği almak istediğinizde ücretsiz olarak hizmet almak için garanti detayı da bir adım daha öne taşınıyor. Dilediğiniz zaman sorgulama yapabilir ve sizler de servis desteği için adımlarınızı atabilirsiniz. Dilerseniz bu sürecin nasıl işlediğini hep birlikte inceleyelim ve merak ettiklerinize de yanıt vermiş olalım.

OPPO Resmi Site:

https://support.oppo.com/tr/warranty-check/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada karşınıza iki adet küçük form çıkıyor. Imei numarasını girip doğrulama kodunu da eklediğiniz takdirde tek yapmanız gereken şey onay vermek olacaktır. Imei numarası bilgisine sahip iseniz eğer farklı yöntemler ile de sorgulama işlemini sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Resmi siteden kontrol sağlamak tabii ki daha güvenli ve az sonra diğer yöntemleri de tüm detayları ile tarafınıza aktarmış olacağız. Garanti kapsamındaki telefonlardan servis ücreti talep edilmiyor ve bu da garanti detayının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

OPPO Çağrı Merkezi:

Çağrı merkezi çalışanlarını arayabilir ve imei numaranızı paylaşarak sizler de garanti sorgulaması yapabilirsiniz. Bahsi geçen her iki yöntem de gayet güvenilir ve herhangi bir sorun yaşayacağınızı da kesinlikle düşünmüyoruz. Oppo, bu konuda sizlere yardımcı olmaya devam ediyor ve çağrı merkezi çalışanları da alternatif tercihlerden bir tanesi olacaktır.

Garanti kapsamındaki cihazlarınızı servise götürdüğünüzde yine yalnızca imei numarası ile işlem yapmak mümkün. Herhangi bir şekilde fatura ya da benzer bir belgeye ihtiyaç duyulmuyor. Imei numarası, bir cihazın kimlik numarasıdır ve bataryalarınızı çıkardığınızda hemen alt kısımda bu numarayı görebileceksiniz. Bir yerlere not etmenizi tavsiye ediyoruz ve bu sayede erişim sağlamanız daha kolay olacaktır diye düşünüyoruz.

OPPO Web siteler:

Tavsiye ettiğimiz bir alternatif değil ve aslında sizleri uyarmak adına bu başlığı oluşturduk. İmei numarası hırsızlığı ne yazık ki devam ediyor ve hali hazırda sorgulama yapmanıza fırsat sunduklarını dile getiren siteler, imei numaralarınızı kopyalayarak dağıtıyor ya da satışa çıkartıyor.

Bu yüzden garanti sorgulama işlemi yapmak isterseniz bu tür adreslerden uzak durmanız gerekiyor. Aksi takdirde riskli bir işlem yapmış olacaksınız. Bu tür siteleri elinizden geldiğince şikayet edin çünkü hiçbir şekilde sorgulama yapılmıyor ve anlamsız sayfalara yönlendiriyorlar.

Imei Numarası Nedir?

Imei numarası, az önce de dile getirdiğimiz gibi her cihaz için anlık ve özel olarak üretilen bir numaradır. Bu numara sayesinde cihaza ait tüm bilgileri ve aynı zamanda garanti detaylarını da kısa süre içerisinde öğrenebiliyorsunuz.

Her cihazın farklı bir imei numarası vardır ve bu numara üzerinden sorgulama işlemleri daha kesin yöntemlerle yapılıyor. Cihazlarınızı servise vermeden önce garanti durumunu ve ne kadar süresi kaldığını mutlaka kontrol edin. Bir sürpriz ile karşı karşıya gelmemek adına önemli bir detay olduğunu düşünüyoruz.

Garanti kapsamındaki cihazlardan servis ya da tamir parası talep edilmiyor ve zaten olması gereken de budur. Birçok marka bu süreyi 2 yıl olarak belirliyor ve Oppo marka telefonların büyük bir kısmında da bu süre benzerlik gösteriyor. Merak ettiğiniz konular için çağrı merkezine de danışabilir ve yardım alabilirsiniz.

Önceki İçerikLaptop Kapağını Kapatınca Uyku Moduna Geçmesin
Sonraki İçerikToshiba Smart TV Sıfırlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz