Ana Sayfa Oyun Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite Sistem Gereksinimleri

5082
0

Oyun severlerin yeni gözdesi ve yeni nesilin vazgeçilmezi olan Fortnite ile karşınızdayız. Oyunun hikayesine farklı makalelerde yer vereceğiz ve dilerseniz vakit kaybetmeden Fortnite sistem gereksinimleri başlığı doğrultusunda nasıl bir cihaza sahip olmanız gerektiğine hep birlikte göz atalım.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

10. sezondan itibaren pc oyuncuları da bu oyunu oynayabiliyor ancak sizler de tahmin edersiniz ki zayıf bir cihaz ile bu oyuna tanıklık etmek pek de mümkün olmayacaktır. Sistem gereksinimleri başlığı altında minimum ve ideal değerleri sizinle paylaşmaya çalışacağız.

DirectX11:

Directx11’i destekleyen ekran kartına sahip olduğunuz takdirde sizler de Fortnite oyununu oynayabiliyordunuz ancak son açıklama ile birlikte yapımcılar, oyun severleri biraz olsun üzdü diyebiliriz. Artık bu detay tek başına yeterli değil ve az sonra bahsedeceğimiz gereksinimlerin de mevcut olması gerekiyor. Bahsi geçen özellikleri desteklemeyen cihazlarda ne yazık ki bu oyunu oynayamayacaksınız ve donanımsal anlamda katkıya ihtiyacınız olacaktır.

Son dönemin en çarpıcı oyunlarından bir tanesi olan Fortnite, her geçen gün daha kalabalık bir kitleye ulaşıyor ve sizler de onların içinde yer alabilirsiniz. Dilerseniz öncelikli olarak minimum gereksinimler ile başlayalım ve oyun için gerekli olan asgari detayları hep birlikte ele alalım.

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimler:

  • İşlemci detayını incelediğimizde Intel Core i3 2.4 Ghz gibi bir gereksinim karşımıza çıkıyor. Daha üst düzey bir işlemci elbette daha keyifli bir oyunun önünü açacaktır ancak en azından bu gereksinimi karşılaması gerekiyor.
  • 4 Gb ram yeterli olacaktır.
  • Windows 7, 8, 10 işletim sistemi ve 64 bit detayını da unutmamak gerekiyor.
  • Intel HD 4000 ekran kartı bu oyunu oynamak için yeterli olacaktır.
  • Disk alanına baktığımızda ise en az 20 Gb boş alana ihtiyacınız var ve daha az alan ne yazık ki oyun için yeterli gelmiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gereksinimler, üst düzey bir oyun kalitesi sunmayacaktır. Yine donma ve takılma sorunları ile mutlaka karşı karşıya geleceksiniz ancak en azından oyuna giriş yapabilecek ve belli bir süre ilerleyebileceksiniz. Tavsiye edilen gereksinimler ise ideal olandır ve dilerseniz bu detayları da yine hep birlikte incelemeye çalışalım.

Fortnite Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimler:

  • Intel Core i5 2.8 Ghz işlemciye ihtiyacınız olacaktır.
  • 8 Gb ram yeterli görünüyor.
  • Windows 7, 8, 10 64 bit işletim sisteminden bahsetmek mümkün.
  • Nvidia GTX 660 ya d AMD Radeon HD 7870 ekran kartı sizleri fazlasıyla tatmin edecek ve oyun içerisinde sorun yaşatmayacaktır.
  • 20 Gb boş disk alanı da son olarak ihtiyacınız olan gereksinimlerden bir tanesidir.

Fortnite, milyonlarca oyun severe ulaşmayı başaran ve bu başarıyı her geçen gün daha dikkat çekici hale getiren oyunlardan bir tanesi. Teknoloji geliştikçe ne yazık ki oyunlara yetişmek de çok daha zor bir hal alıyor. Elinizdeki cihazlardan bugün yüksek verim elde ederken çok değil 1 yıl sonra oyun oynayamadığınızı fark ediyor ve eksikliğini hissediyorsunuz.

Bu eksikliği tamamlamak için cihazlarınızı donanımsal olarak güçlendirmeniz şart. Fortnite için neye ihtiyacınız olduğunu detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık ve elinizdeki cihaz tüm bu gereksinimleri karşılıyor, hatta daha fazlasını sizlere sunuyorsa kesinlikle şanslısınız. Rahat bir oyun sürecinin yanı sıra eminiz ki çok daha keyifli bir hal alacaktır.

Hiçbir oyun sever sürekli olarak donan ya da takılan bir görüntüde Fortnite oynamak istemez ve bu tür bir sorun ile karşı karşıya gelmek istemiyorsanız en azından tavsiye edilen gereksinimleri belli ölçüde karşılayan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Fortnite sistem gereksinimleri, minimum ve tavsiye edilen olarak karşınızda ve incelemelerinizi de bu liste üzerinden yapabilirsiniz.

Önceki İçerikBilgisayar Telefonu Görmüyor!
Sonraki İçerik“Google Play Hizmetleri Durduruldu” Hatası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz