Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

77
0
instagramda-engellendigimi-nasil-anlarim

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan ve her geçen gün kendini biraz daha geliştiren uygulama, gündelik hayatlarımızda en çok ziyaret ettiğimiz mecralardan biri olmayı başarmış durumda. Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve konuya dair merak ettikleriniz ede detaylı bir şekilde yanıt arayacağız.

Sorun yaşadığınız kimseler sizi sosyal medyadan engelleyebiliyor. Eski kız arkadaşınız ya da tartışma yaşadığınız arkadaşlarınız da bunu yapabilir. Eki ama engellendiğinizi nasıl anlayacaksınız. Aslında çok basit. Arama bölümünde kullanıcıyı bulamadığınızda sizler de şüpheye düşüyorsunuz fakat bu durum engellendiğiniz anlamına gelmiyor.

Hesap sahibi, hesabını kapatmış ya da dondurmuş da olabilir. Bu tür durumlarda onu arama bölümünde bulamıyor olmanız gayet normal. Fakat farklı bir hesaptan bakabilirsiniz ve eğer hesabı mevcut ise işte bu durumda engellendiğinizi anlayacaksınız.

Bir diğer yöntem ise gönderi sayısı ve takipçi sayısına bakmak olacaktır. Eğer bu iki rakam da sıfır olarak görünüyorsa engellendiğinizi düşünmeniz gayet normal. Henüz hiç gönderi yok ibaresini gördüğünüzde engellenmiş olduğunuzu anlayacaksınız.

Hesabını görmenizi istemeyen kişiler sizleri sosyal medya hesaplarından engelleyebilir ve ne yazık i bu engeli kaldırma gibi bir durum sizin tarafınızdan mümkün olmayacaktır.

Kişiyi Arama Bölümünde Bulamıyorum?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi kişiyi arama bölümünde bulamıyorsanız eğer bu engellendiğiniz anlamına gelmiyor. Kişi, hesabını dondurmuş ya da tamamen kapatmış olabilir. Kesin kanıya varmak adına yapmanız gereken şey gayet basit. Farklı bir hesaptan arama yapabilir ve ilgili kişinin profiline göz atabilirsiniz. Eğer paylaşımlarına devam ediyor ve arama kısmında çıkıyorsa sizi engellediğini görebileceksiniz.

Bunun dışında doğrudan engelledi kanısına varmak doğru olmayacaktır. Bu arada sadece ana sayfası üzerinden engelleyebiliyor ya da hikaye kısmını da karşı tarafa kapatabiliyorlar. Bunu anlamanın yolu yine farklı bir hesap üzerinden kontrol etmek olacaktır.

Uygulamalar İşe Yarıyor mu?

Instagram kim engelledi, instagram engel kaldırma tarzı uygulamaların hiçbir işe yaramadığını belirtmek isteriz. Ücretli ve ücretsiz uygulamaların sayısı bir hayli fazla ve zaten kullanıcı yorumlarına bakarsanız eğer sizler de işe yaramadığını net bir şekilde göreceksiniz. Bu tür uygulamaların tek bir amacı var ve o da kullanıcıların rehberine ve kişisel verilerine ulaşmak olacaktır.

Üçüncü parti uygulamalar, cihazlarınıza büyük ölçüde zarar veriyor ve bu uygulamaları da kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Basit yöntemler ile birlikte engellenip engellenmediğinizi anlamanız gayet mümkün ve bunu nasıl ya da ne şekilde yerine getirebileceğinizi de az önce detaylı bir şekilde açıkladık.

Engellendikten sonra engelinizi kaldırmanız gibi bir durum tabii ki söz konusu değil. Yani sizlerin yapabileceği herhangi bir şey yok. Eğer karşı taraf engelinizi kaldırırsa bu durumda sizler de profiline erişim sağlayabilecek ve gönderilerine doğrudan erişim sağlayabileceksiniz.

Neden Engellenmiş Görünüyorum?

Hiçbir şekilde iletişime geçmemiş olabilirsiniz fakat yine de kişiler sizleri engelleyebiliyor. Sayfalar bunu çok daha fazla yapıyor. Bu sorunun cevabı ne yazık ki yok. Bir yorumunuz ya da profiliniz bir şekilde insanları rahatsız etmiş olabilir. Engelleme butonu ile birlikte herkes dilediği profili ya da sayfayı engelleyebiliyor.

Yine bunun cevabını verdiğini söyleyen ücretli uygulamaların da sayısı bir hayli fazla ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi bu uygulamalar tamamen zararlı yazılımlar olarak karşımıza çıkıyor ve herhangi bir şekilde fayda sağlamayacağını da bir kez daha dile getirmek gerekiyor.

Önceki İçerikTikTok Kullanıcı Adı Değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz