Ana Sayfa Mobil Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap Silme

Telegram hesap silme işlemi, internet üzerinden yapılmaktadır. Hesabın silinmesi için işlemler, Telegram hesabı uygulaması üzerinden gerçekleştirilmemektedir. Hesap iptali internet üzerinden ulaşılan, silme linki yardımı ile yapılmaktadır. Bu işlem için telefon numarası bilgisi istenmektedir. Silme işleminin yapılacağı link adresi, internet arama motorunda aratılmalıdır. Adrese giriş yapılarak, telegram hesabı silme işlemi gerçekleştirilmektedir. Adres linki hakkında bilgi ve silme işlemi için izlenecek yol, alt başlıklardan öğrenilmektedir.

Telegram Hesap Silme İçin Gerekli Bilgiler

Telegram hesabı kapama için bilgiler, kişinin Telegram hesabı kullandığı, telefon hattı ile ilgili bilgilerdir. Telegram hesabı iptali için bilinmesi gereken bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Telegram hesabının bulunduğu telefonun numarası bilinmelidir.
 • Telegram hesabı silinmesinde kullanılacak, onay kodu bilinmelidir.

Telegram hesabı silme işlemi için gereken kod, internet üzerinden yapılan iptal işlemi sırasında kişiye yollanmaktadır. Kodun iletimi, verilen telefon numarasına, SMS yoluyla sağlanmaktadır. Bu kod alt başlıkta yer alan iptal talebi sırasında istenmektedir. Kodun nasıl aktarılacağı hakkında bilgi, “Telegram Hesabı İptal İşlemi” alt başlığında sunulmaktadır.

telegram-hesap-silme
telegram-hesap-silme

Telegram Hesabı Silme Sebebi

Telegram Hesabı silme nedeni, sistemden yapılan iptal işleminde sorulmaktadır. Telegram hesabı silme işleminde, hesabın neden dilinmek istendiği hakkında bilgi alınmaktadır. Sistemde yer alan açılama kutucuğuna, birkaç cümle ile neden belirtilmektedir. Sistem bu nedeni kayıt altına alıp, silme işlemi sağlamaktadır. Bu bilginin başvuru aşamasında nasıl iletileceği, alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Telegram Hesabı İptali İşlemi

Telegram hesabı kapatma işlemi için internet üzerinden iptal işlemi sağlanmalıdır. İptal işlemi için izlenmesi gereken aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İnternet arama motoru üzerinden Telegram hesabı silme linki aratılıp, sayfaya giriş yapılmalıdır.
 • https://my.telegram.org/auth?to=deactivate adresi, Telegram hesabı silme işlemi için oluşturulan linktir.
 • Sayfaya giriş yapılıp, açılan ekrandaki ‘’your phone number’’ bölümüne, kişinin telefon numarası girilmelidir.
 • İşlemden sonra, “next” kutucuğu tıklanmalıdır. Kişinin telefonuna sistem tarafından bir şifre kodu gönderilecektir. Bu kod SMS yoluyla gönderilmektedir.
 • Açılan yeni ekranda “confirmation code” yazan bölüme bu şifre girilip, “sign in” kutucuğuna tıklanmaktadır.
 • Bu işlem ile yani bir ekran açılmaktadır.
 • Açılan ekranda, “delete your account” sekmesinde, hesabı kapatma nedeni belirtilmelidir.
 • Son olarak, “done” kutucuğu tıklanmalıdır. Tıklama işlemi ile sistem son kez hesabı silmekte emin olup olunmadığını sormaktadır.
 • Bu soruya, “yes, delete my account” cevabını tıklayarak yanıt verilmektedir. Bu aşama ile işlem sonlanmakta ve hesap silinmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler

Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

En popüler sosyal medya Platformu olan Instagram’da e-posta adresinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Şifrenizi unutmuş olabilir ya da saldırıya uğramış olabilirsiniz. Bu işlemi kolay bir...

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Ücretsiz sohbet uygulamaları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Whatsapp, son dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir görüntü sergiliyor. Whatsapp’ta engellendiğimi...

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram'da grup kurma işlemini, direct mesaj bölümünden belirlediğiniz kişileri seçerek sağlayabilirsiniz. Kullanıcıları fotoğraf paylaşımları ile birlikte mesajlaşma özelliğini de...

Snapchat Streak Nedir?

Bir başka snapchat kullanıcısı ile birlikte birbirinize 3 gün boyunca snap göndermeniz ve bunu 24 saatlik süre içerisinde yapmanız durumunda snapchat streak nedir? Sorusuna...

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcı ile birlikte var olan popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Instagram...