Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp Parmak İzi Kilidi Kaldırma

Whatsapp Parmak İzi Kilidi Kaldırma

158
0
whatsapp-parmak-izi-kilidi-kaldırma işlemi nasıl yapılır?kaldirma

Parmak izi özelliği ile birlikte sizler de whatsapp uygulamasını koruma altına alabiliyor ve sohbetlerinizi üçüncü şahıslardan korumuş oluyorsunuz. Gerçekçi bir güvenlik detayı ve birçok kişi de bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanmaya devam ediyor. Whatsapp parmak izi kaldırma işlemine de değinelim istiyoruz ve memnun kalmadığınız takdirde sizler de bu güvenlik önlemini dilediğiniz an iptal edebilirsiniz.

  • Uygulamanın sağ üt kısmında yer alan üç nokta simgesine tıklayalım ve hemen ardından ayarlar-hesap-gizlilik adımlarını takip edelim.
  • Gizlilik penceresinde Parma izi kilidi yer alıyor. Aktif hale getirdiğiniz takdirde parmak izinizi okutmanız yeterli olacaktır. Eğer açık ise ve kapatmak istiyorsanız da yine bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Parmak İzi Kilidi Ne İşe Yarıyor?

Malumunuz, parmak izi, dünya üzerindeki her insanın kimliğidir ve her isnada farklılık gösterdiği için güvenlik konusunda da en çok tercih edilen uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Parmak izi kilidi koyduğunuz takdirde whatsapp uygulamasına girmek isteyen herhangi bir kişi bu kilidi açmak zorunda kalıyor. Ve tabii sadece sizin parmak iziniz işe yarayacağı için giriş yapamayacaktır. Gerçek bir güvenlik önlemine ihtiyacınız varsa ve bunu parmak izi gibi güçlü bir güvenlik önlemi ile yerine getirmek isterseniz eğer sizler de adımlarınızı atabilirsiniz.

Parmak izi kilidini nasıl ve ne şekilde kaldırabileceğinizi de detaylı bir şekilde anlattık ve bu adımları eksiksiz takip etmeniz kesinlikle yeterli olacaktır. Bizim editörler olarak tavsiyemiz ise bu kilidin aktif olarak kullanılması olacaktır. Bu sayede giriş yapmak isteyenler geri dönecek ve sohbet bölümüne kesinlikle ulaşamayacaktır. Gizliliğe önem veriyor ve sohbet penceresinde gizlemek istediğiniz bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız eğer parmak izi kilidi kesinlikle en güvenilir seçenek olacaktır.

Açması kadar kapatması da gayet kolay ve yazının genelini incelerseniz eğer bu süreci de detaylı bir şekilde aktardığımızı net bir şekilde fark ediyor olacaksınız. Güvenlik konusunda kesinlikle hataya düşmeyeceksiniz ve whatsapp sohbetlerinizi kusursuz bir şekilde koruma altına alacaksınız.

Önceki İçerikIphone’da Sim Kilidi Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?
Sonraki İçerikNetflix’te En İyi Pandemi Filmleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz