Ana Sayfa İnternet "Google Play Hizmetleri Durduruldu" Hatası

“Google Play Hizmetleri Durduruldu” Hatası

Android işletim sistemine sahip cihazlarda en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de Google Play hizmetleri durduruldu hatasıdır. Bu hatanın birden çok nedeni olabilir ve öncelikli olarak bu nedenleri tespit etmek gerekiyor. Yaşadığınız bu sorunun çözümü için farklı yöntemler mevcut ve az sonra bu yöntemlere de detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

Önbellek Sorunu

Önbelleği temizlemeniz gerekebilir ve dolu olması da Google play hizmetleri durduruldu hatası almanıza neden olacaktır. Temizleme işlemini sık sık yapmanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede uygulamayı da daha kusursuz bir şekilde kullanma şansı elde edeceksiniz. Dilerseniz nasıl yapabileceğinize de yine hep birlikte göz atalım.

  • Ayarlar-Uygulamalar-Google Play Store
  • Bu pencerede karşınıza depolama butonu çıkacaktır ve tıkladığınız anda verileri temizle ya da önbelleği sil gibi bir ibare karşınıza çıkıyor. Butona tıklayarak sizler de saniyeler içerisinde temizleme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Durduruldu hatası veren diğer tüm uygulamalarda da aynı adımları takip edebilirsiniz ve ön belleği temizlediğiniz takdirde sorunu çözümlemiş olacaksınız. Bu süreçten hemen sonra telefonlarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Güncelleme Sorunu

Güncel olmayan uygulamalar, bir süre sonra sağlıklı bir şekilde çalışmayacak ve aynı zamanda hizmet vermeyecektir. Bu tür bir hata aldığınız takdirde sizler de güncelleme ekranını kontrol edebilir ve ilgili uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarına verebileceğimiz en önemli tavsiyelerden bir tanesi otomatik güncellemeleri açık tutmalarıdır. Bu sayede herhangi bir güncelleme aldığınızda süreç doğrudan başlatılacak ve sizler de kusursuz bir kullanıma ortak olacaksınız.

Google Hesabınızı Silin!

  • Ayarlar-Hesaplar-Google-Google Hesap Adı-Üç Nokta Simgesi
  • Bu adımları takip ederek sizler de kayıtlı hesabınızı silebilirsiniz.
  • Hesap silme işleminden hemen sonra cihazlarınızı yeniden başlatın ve ilgili hesabı tekrar ekleyin. Sorun muhtemelen çözülecektir ve yine kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen çözüm yöntemlerinden bir tanesi olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Yeniden Yükleme

Herhangi bir uygulama için de tavsiye edebileceğimiz yöntemlerden bir tanesidir. Çerezler ve ön bellek ile birlikte daha kalabalık bir hal alan ve arka planda çalışma konusunda sorun yaşatan uygulamaları silebilir ve tekrar yükleyebilirsiniz. Bu sayede var olan tüm sorunları ortadan kaldırmış olacaksınız ve yeniden yükleme yaptığınız takdirde herhangi bir şekilde durduruldu hatası almayacaksınız.

Fabrika Ayarlarına Dönüş

Fabrika ayarlarına dönüş yapmak ya da bilinen diğer adı ile format atmak da cihazlarınızdaki uygulamaların daha sağlıklı bir şekilde hizmet vermesini sağlayacaktır. Durduruldu hatası alıyorsanız eğer son çare olarak format atabilirsiniz. Burada en önemli detay ise format işleminden hemen önce yedekleri almanız olacaktır.

Dosyalarınızı senkronize etmenizi öneriyoruz, aksi takdirde tüm bilgileriniz silinecek ve ne yazık ki hiçbir şekilde erişim sağlayamayacaksınız. Format işleminden hemen sonra Google Play uygulamasının sorunsuz bir şekilde çalıştığını fark edeceksiniz ve daha da önemlisi durduruldu hatası almayacaksınız.

Google Play, ücretli ve ücretsiz olmak üzere binlerce ve hatta daha fazla uygulamaya ev sahipliği yapan mağazalardan bir tanesidir. Cihazlarınızın tüm ihtiyaçlarına bu mağaza üzerinden erişim sağlayabilir ve sizler de indirme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Google play hizmetleri durduruldu hatasından bahsetmeye çalıştık ve bu hatanın nedenleri ile birlikte yine bu hatayı nasıl çözümleyeceğinizi de detaylı bir şekilde aktardık. Sizler de sunulan adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde çözüme ulaşacak ve tekrar tekrar karşı karşıya gelmemiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler

Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

En popüler sosyal medya Platformu olan Instagram’da e-posta adresinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Şifrenizi unutmuş olabilir ya da saldırıya uğramış olabilirsiniz. Bu işlemi kolay bir...

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Ücretsiz sohbet uygulamaları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Whatsapp, son dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir görüntü sergiliyor. Whatsapp’ta engellendiğimi...

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram'da grup kurma işlemini, direct mesaj bölümünden belirlediğiniz kişileri seçerek sağlayabilirsiniz. Kullanıcıları fotoğraf paylaşımları ile birlikte mesajlaşma özelliğini de...

Snapchat Streak Nedir?

Bir başka snapchat kullanıcısı ile birlikte birbirinize 3 gün boyunca snap göndermeniz ve bunu 24 saatlik süre içerisinde yapmanız durumunda snapchat streak nedir? Sorusuna...

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcı ile birlikte var olan popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Instagram...