Ana Sayfa inceleme Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Tik İşareti Nasıl Yapılır?

1764
0
tik-isareti-nasil-yapilir

Günlük hayatta karşımıza onlarca simge işareti çıkmaktadır. Tik işareti nasıl yapılır? Tik işareti yapmak için hangi tuş kombinasyonlarını kullanmanız gerekiyor?Bu makalemizde tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Tik işareti (check mark) diğer adıyla onay işareti nasıl yapılır? Klavyede Yapmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. En kolay yöntemi kopyala/yapıştır yöntemidir. Bilgisayarda Alt+0252 tuşlarını kullanarak yapabilirsiniz. Mobil de ise kopyalama yöntemini kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Excell,notepad,photoshop,Word gibi programlarda ise ALT tuşuna basılı tutarak 0252 yazdığınız zaman Tik işareti yani onay işareti çıkacaktır.

Bir belgede, ankette ya da herhangi bir yerde bir şeyi onaylamak için tik işaretini kullanırız. İlk kez Romalılar tarafından kullanılan ve “doğru” anlamına gelen veritas kelimesinin kısaltılması olarak V harfi kullanılırdı. Günümüzde ise sosyal medya uygulamalarında karşımıza çıkmaktadır. Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger gibi mesajlaşma servislerinde gönderilen mesajların ulaşıp ulaşmadığını, okunup okunmadığı gibi anlamlar barındırmaktadır.

Tik İşareti(Onay) Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda tik işareti yapmak istiyorsanız, ALT tuşuna basılı tutup 0252 tuşlarına sırası ile basmanız yeterli olacaktır. Bazen tik işareti yerine ü harfi çıkmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız yazı sitilini Wingdings yaparak “ü”harfine bastığınızda tik işareti oluşacaktır.

Bilgisayarda tik işareti yapmanın diğer bir yöntemi ise Windows işletim sisteminde bulunan Karakter Eşlem Özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Arama bölümüne Karakter Eşlem yazıp açılan menüden Karakter Eşlem’e tıklayın. Buradan yazı tipinden Segoe UI Symbol’u seçerek Karakter kümesi olarak Unicode’u seçerek git yazan kutucuğa 2713 yazarak tik işaretine ulaşabilirsiniz.

Telefonda Tik İşareti Yapma

Akıllı cihazınızda tik işareti yapabilmeniz için en kolay yöntem kopyala yapıştır yöntemidir. İOS ve Android işletim sistemli cihazlarınızda bulunan standart klavye ya da GBoard klavye uygulaması üzerinde bulunan özel karakter tuşlarından tik işaretinizi yapabilirsiniz. ✓Tik işaretini buradan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Mac İşletim Sistemli Bilgisayarda Tik İşaretinin Yapımı

Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızda klavyeden sırasıyla ⌥ Option ve V tuşlarına basılı tutarak tik işaretini yapabilirsiniz.

⌥ Option+V=✓

Tik İşareti PNG ve Emoloji

Tik işaretinin emoloji ve png olarak kullanılan şeklini kolayca edinebilirsiniz.

Bu bolume ornek gelecek

Bugünkü makalemizde Tik işareti nasıl yapılır? Telefonda tik işareti yapma, Mac İşletim Sistemli Bilgisayarda Tik İşaretinin Yapımı, Tik İşareti PNG ve Emoloji konuları ile ilgili bilgiyi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Eklemek istediğiniz düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi PUBG Şekilli Nickleri
Sonraki İçerikYeni Alınan Cep Telefonu Kaç Saat Şarj Edilmeli?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz