Ana Sayfa Mobil IPhone’da Aramalar Otomatik Olarak Yanıtlama Nasıl Yapılır?

IPhone’da Aramalar Otomatik Olarak Yanıtlama Nasıl Yapılır?

75
0

IPhone, sunduğu ayrıcalıklar ile birlikte sektörün en çok tercih edilen telefonlarından biri olmayı başarıyor. Bu yazımızda sizlere IPhone’da aramalar otomatik olarak nasıl yanıtlanır konusundan söz edeceğiz. O an meşgulsünüz ve acil bir çağrı aldınız. Endişe etmeyin çünkü otomatik yanıtlama özelliği ile birlikte bu çağrıyı alabiliyorsunuz.

Peki ama neler yapmamız gerekiyor? Dilerseniz otomatik yanıt sistemine daha detaylı bir şekilde göz atalım ve nasıl aktif hale getireceğinize de yine hep birlikte göz atalım.

  • Ayarlar-genel adımlarını takip edelim.
  • Erişilebilirlik seçeneğini aktif hale getirelim.
  • Sesli arama yönlendirme ile devam edelim.
  • Yönlendirme menüsü altında otomatik yanıtlama butonu mevcut.
  • Aktif hale getirdikten hemen sonra kaçıncı saniyede yanıt verileceğini de seçebiliyorsunuz.
  • 1 ila 60 saniye arası bir süre seçimi mevcut ve bunu da sizler belirleyeceksiniz.

Otomatik Yanıtlama Ne İşe Yarar?

Otomatik yanıtlama özelliği ile birlikte sizler de meşgul olduğunuz ve telefona cevap veremediğiniz anlarda çağrı kabul edebiliyorsunuz. Diyelim ki yemek yapıyorsunuz ya da farklı bir şey ile meşgulsünüz. Çağrı geldiği an cihaz kendiliğinden yanıt veriyor ve sizler de konuşmaya başlıyorsunuz. Buradaki en önemli avantajlardan biri ise süreyi yani zaman aralığını belirleyebiliyor olmanızdır.

Diyelim ki 10 saniye gibi bir süre seçimi yaptınız. 10 saniye boyunca çalan telefona cihazlarınız otomatik olarak yanıt veriyor ve elle müdahale yapmanıza da gerek kalmıyor. IPhone kullanıcıları bu konuda bir hayli şanslı ve sizler de IPhone sahibi iseniz hemen şimdi otomatik yanıtlamayı aktif hale getirebilirsiniz.

Meşgul olduğunuzda ve telefona cevap veremediğiniz anlarda otomatik yanıt sistemi devreye giriyor ve sizleri büyük bir zahmetten kurtarıyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip edebilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay ve acil durumlarda imdadınıza yetişecek bir özellik olduğunu düşünüyoruz. IPhone kullanıcıları için muazzam bir avantaj ve süre belirleme detayı da bu özellik ile birlikte bir adım daha öne taşınıyor.

Önceki İçerikWhatsapp’ta Telefon Numarası Gizleme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikSamsung Telefonlarda İki Farklı Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz