Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp Durum Nasıl Silinir?

Whatsapp Durum Nasıl Silinir?

3787
0
whatsapp-durum-nasil-silinir

Whatsapp hikaye silme işlemi durum ayarlarından yapılmaktadır. Hikaye özelliği günümüz popüler uygulamalarından biri olan Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu bir hizmettir. Whatsapp her geçen gün kendisini  güncelleyerek popülerliğini korumaya çalışmaktadır. Whatsapp durum özelliği de bu güncellemelerden biridir.

Whatsapp Durum Özelliği

Whatsapp hikaye özelliği , Whatsapp’ın kullanıcılarına sunulan ve metin, fotoğraf, animasyon  GİF’lerini arkadaşlarıyla paylaşma imkanı tanıyan bir özelliktir. Whatsapp, kullanıcılarına 30 saniyeyi aşmayan videoları da durumlarında paylaşma imkanı sunulmaktadır.

Whatsapp ,Whatsapp durumda paylaşılan durumları herkesin görebileceği bir şekilde paylaşıma izin vermemektedir. Whatsapp durumlarını görebilmek için kişilerin karşılıklı olarak telefon rehberinde kayıtlı olması gerekmektedir.

Whatsapp durum özelliği, Whatsapp tarafından belli bir zaman sınırı içerisinde paylaşımda kalmaktadır. Whatsapp Durum’da paylaşılan bir hikaye, paylaşan kişi kendi isteği ile kaldırılmadığı sürece hikayenin paylaşıldığı 24 saatten sonra Whatsapp, Whatsapp Durum hizmetinde paylaşılan gönderiyi kendisi kaldırmaktadır.

whatsapp-durum-nasil-silinir

Whatsapp Durumu Kaldırma

Whatsapp hikayesi kaldırma işlemi uygulama üzerinden yapılmaktadır. Whatsapp’ta paylaşılan hikayeler bazen Whatsapp kullanıcıları tarafından 24 saat geçmeden kaldırılmak istenmektedir. Whatsapp kullanıcılarının kendi paylaştığı hikayeyi kaldırmak istemeleri durumunda, Durum seçeneğine tıkladıktan sonra gelen ekranda “Durumum” seçeneğine basılması gerekmektedir. “Durumum” seçeneğine tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Düzenle” butonuna tıklayıp durumun sağ yanında bulunan 3 nokta seçeneğine basılıp silme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Whatsapp Hikaye Gizleme

Whatsapp durum gizlemesi, durum kaldırma özelliğinden tamamen farklı bir seçenektir. Whatsapp kullanıcıları, durumunda paylaştığı hikayeyi bazen silmek yerine telefon rehberinde kayıtlı bulunan kişilerin bazılarının hikayesini görmesini de engelleyebilmektedir. Whatsapp kullanıcısı hikayelerini görmesini istemediği ama telefonunda kayıtlı bulunan bir kişi var ise uygulamanın “Ayarlar” ekranına geldikten sonra “Hesap” seçeneğine tıklaması gerekmektedir. Açılan sayfada, “Gizlilik” seçeneğini, seçip “Durum” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Açılan ekranda Whatsapp  kullanıcılarına, paylaşmak istedikleri kişileri seçebilecekleri gibi paylaşmak istemedikleri kişileri de seçebilme imkanı sunulmaktadır.

Whatsapp  Başkasının Durumunu Kapatma

Whatsapp hikaye kapatma özelliği, hikaye ayarları kapsamında sunulan bir diğer seçenektir. Whatsapp kullanıcılarına, Whatsapp kişilerinde ekli olan fakat paylaştığı hikayeleri görmek istemediği kişiyi rehberinden silmek yerine, bu kişinin hikayesini gizleme özelliği getirmiştir. Whatsapp durum paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişinin hikayesine basılı tutup açılan ekranda “Sona Al” seçeneğine tıkladığınızda artık bu kişi tarafından paylaşılan hikayeleri görmezsiniz.

Önceki İçerikTurkcell Superonline Modem Wifi Şifresi Değiştirme
Sonraki İçerikWhatsApp Kelime Önerisi Açmak/Kapatmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz