Ana sayfa Mobil Şarj Aleti Neden Yavaş Doldurur?

Şarj Aleti Neden Yavaş Doldurur?

16
0
sarj-aleti-neden-yavas-doldurur

Şarj aletleri ve cep telefonlarına dair merak ettiğiniz soruları yanıtlamaya devam ediyoruz. Şarj aleti neden yavaş doldurur konusu da bugün ele almak istediğimiz konulardan biri. Mah değeri en önemli husus ve eğer şarj aletinizin mah değeri, batarya mah değerinden daha düşük ise şarj eylemi uzun sürecek ve yavaş dolduracaktır. Mah değerinin eşit ve yüksek olması durumunda ise şarj hızı da haliyle artacak ve zaman kaybı yaşamamış olacaksınız.

Cep telefonu tercihi yaparken bu detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve bu sayede sizler de daha sorunsuz bir kullanıma imza atmış olacaksınız. Yeni dönemde cep telefonu sahipleri artık daha bilinçli ve bu tür detayları da göz önünde bulundurmayı ihmal etmiyorlar.

Şarj Aletinin Yavaş Doldurma Sebepleri

Elbette tek önemli konu bu değil ve bunun yanı sıra farklı birçok detay da söz konusu olacaktır. dilerseniz bu detayları da alt başlıklar halinde karşınıza çıkartalım ve bilgi vermiş olalım.

Kablonun Hasar Görmesi

Şarj aleti kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın kablolar mutlaka hasar görüyor ve bir süre sonra üst katmanın soyulmaya başladığını fark ediyorsunuz. İç kısımdaki kablolardan herhangi biri en küçük zarar gördüğü takdirde şarj etme eylemi de daha sorunlu ve daha yavaş bir hal alacaktır.

sarj-aleti-neden-yavas-doldurur

Bu tür durumlar ile karşı karşıya geldiğinizde yeni bir şarj cihazı satın almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede sizler de sorunu ortadan kaldırmış ve bataryalarınızı daha sağlıklı bir şekilde şarj etmiş olacaksınız. Kablonun hasar görmemesi adına katlamamanızı tavsiye ediyoruz. Apar topar çantanıza koyduğunuzda ya da cebinize koyduğunuzda maalesef bu sorunu yaşamanız da gayet normal bir hal alacaktır.

Yan Sanayi Şarj Aletleri

Orijinal ürünlerin pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz ancak hem cep telefonu hem de bataryalarınızın uzun ömürlü olması için orijinal ürün kullanmak durumundasınız. Yan sanayi şarj aleti tercih ettiğinizde cihazlarınızın daha yavaş ve daha sorunlu bir şekilde şarj olduğunu göreceksiniz. Fiyat performans konusunda memnun kalmak ve batarya ömrünü uzatmak adına sizler de orijinal ürünleri kullanabilirsiniz. Bu sayede uzun vadede herhangi bir sorun yaşamayacak ve tam aksine fayda sağlamış olacaksınız.

Bataryanın Şişmesi

Yanlıca şarj aletlerine suç bulmamak gerekiyor. Oksitlenme ya da aşırı şişme durumunda bataryanız eskisi karda verim sağlamayacak ve hatta yavaş şarj olacaktır. bu tür sorunlar yaşadığınızda şarj aleti değişimi yapmak yerine hiç tereddüt etmeden bataryanızı değiştirmelisiniz. Tek çözüm yöntemi budur ve zaten bataryayı elinizle yokladığınız üzerindeki şişliği sizler de fark ediyor olacaksınız. Bu bataryanın kullanımı emin olun cep telefonlarınıza da zarar veriyor ve bir süre sonra patlama yapabiliyor. Hatta bunu yaşayan çok sayıda cep telefonu kullanıcısı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Şarj aleti ve yavaş şarj sorununa değinmeye çalıştık. Merak ettiğiniz konuları hep birlikte ele aldık ve yine bu konuya dair soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı denedik. Orijinal ürün tercihinde bulunmanızı bir kez daha tavsiye ediyoruz ve fiyatı ne karda pahalı olursa olsun kesinlikle çok daha uzun ömürlü ve çok daha güvenli olacaktır. Yan sanayi ürünlerde sorun yaşamanız daha yüksek bir ihtimal ve hatta bataryanın patlaması da yine orijinal olmayan şarj aletlerine bağlı olarak gerçekleşiyor. Bu konuda da siz değerli cep telefonu sahiplerini bir kez daha uyarmış olalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here