Ana Sayfa Mobil IPhone’da Kamera ve Ekran Görüntüsü Alma Sesi Nasıl Kapatılır?

IPhone’da Kamera ve Ekran Görüntüsü Alma Sesi Nasıl Kapatılır?

238
0
iphoneda-kamera-ve-ekran-goruntusu-alma-sesi-nasil-kapatilir

Deklanşör sesini ya da ekran görüntüsü alma sesini kapatmanız gereken ortamlar olabilir. Sessiz olmanız gereken bu ortamlarda cihazlarınızdan gelecek en küçük ses hem sizleri hem de çevrenizi rahatsız edecektir. IPhone’da kamera ve ekran görüntüsü alma sesi nasıl kapatılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız ve merak edilenleri de yine bu yazıda bulabileceksiniz.

IPhone’da Kamera ve Ekran Görüntüsü Alma Sesi Kapatma

Cep telefonlarınızı titreşim ya da sessiz konumuna getirdiğiniz takdirde rahatsız edici bir bildirim ya da deklanşör sesi duymazsınız. Aslında en kolay yöntem de budur ve zaten çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı da tam olarak bu yöntemi tercih ediyor. Peki ama diğer yöntem nedir? Gelin hep birlikte bu yönteme de detaylı bir şekilde göz atalım.

  • * Itools programını kurun ve IPhone cihazlarınızı usb kablo aracılığı ile bilgisayara bağlayın.
  • * /System/Library/Audio/UISounds adımlarını eksiksiz takip ediniz.
  • * PhotoShutter.caf dosyasının adını dummy olarak değiştirdiğiniz takdirde herhangi bir şekilde deklanşör sesi almayacaksınız.

Bu sesleri kapatmanızı gerektirecek ortamlar olabilir. Gizli çekimlerinizde ya da sessiz bir ortamda çekim yapmak istediğiniz anlarda çevreyi rahatsız etmemek adına buna ihtiyaç duyuyorsunuz. Android cihaz sahiplerinde bu işlem daha kolay ancak IPhone kullanıcıları için biraz daha zahmetli olduğunu düşünüyoruz.

Cep telefonlarınızı titreşime ya da tamamen sessiz moda getirdiğiniz takdirde rahat edeceksiniz. Fakat bildirim almak istediğiniz zamanlar da olabilir ve bu durumda sessiz mod taleplerinize yanıt vermiyor. Nasıl yapılacağını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazıda bulabileceksiniz.

Yalnızca deklanşör sesi değil, aynı zamanda ekran görüntüsü alırken de çıkan sesi kapatabiliyorsunuz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi gayet sessiz olmanız gereken ya da gizli çekim yaptığınız anlarda bu detay büyük önem arz ediyor ve dikkat etmeniz gerekiyor.

Android cihaz kullanıcıları bu konuda biraz daha şanslı ve tek bir tuş ile cihazlarını sessize alabiliyor ve hem deklanşör hem de ekran görüntüsü alırken ortaya çıkan sesi de kapatabiliyorlar. Fakat IPhone kullanıcıları için aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün değil.

Önceki İçerikTelefon Numarası Olmadan Instagram’a Giriş Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikWhatsapp’ta Telefon Numarası Gizleme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz