Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Mesajlar Neden Gitmiyor?

Instagram’da Mesajlar Neden Gitmiyor?

69
0
instagramda-mesajlar-neden-gitmiyor

Sosyal mecralar arasında çok daha özgün ve farklı bir yere sahip olan instagram hakkında konuşacağız. Instagram’da mesaj gitmiyor problemini detaylı bir şekilde inceleyecek ev bunu yaparken de uygulamaya dair bazı bilgiler aktaracağız. Instagram, an itibarıyla en çok kullanıcıya sahip olan uygulamalardan biri ve her geçen gün üye sayısını katlamayı da başarıyor.

Dm özelliği sayesinde arkadaşlarınız ile ve hatta daha geniş kitleler ile mesajlaşma şansı elde ediyorsunuz. Peki ama mesaj engeli yaratan durumlar nelerdir? Dilerseniz ana konumuza dönelim ve daha fazla vakit kaybetmeden bu sorunun çözümüne de yine hep birlikte göz atmış olalım.

Instagram Mesaj Atma Engeli Ne Zaman Kalkar?

Dm yani direct message özelliğini kapatan kullanıcılara herhangi bir şekilde mesaj gönderemiyorsunuz. Eğer mesajınızın gitmediğini fark ediyorsanız ve ünlem işareti karşınıza çıkıyorsa bu tür bir durum söz konusu olabilir. Bu arada instagram’da dm özelliğini kapatma gibi bir özellik mevcut fakat bunu sizler göremiyorsunuz.

Karşı tarafa attığınız mesaj tüm çabalarınıza rağmen ulaşmıyor ve hata alıyorsanız bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. tabi tek gerekçe bu olmayabilir ve az sonra diğer nedenleri de inceleyeceğiz. İlk sorun bu olabilir ve özellikle çok sık mesaj alan kullanıcılar, bu özellik ile birlikte mesaj engelleyebiliyor ve daha rahat bir kullanıma imza atıyorlar.

Sunucu Hatası

Sizinle ya da karşı tarafla ilgili herhangi bir sorun olmayabilir. Instagram, gün içerisinde milyonlarca insanın kullandığı ve yer aldığı uygulamalardan bir tanesidir. Bu karda kalabalık bir grubu bir arada ağırlamak ve misafir etmek tabii ki kolay değil. Yoğunluğa bağlı olarak sunucu hatası alıyor olabilirsiniz. Bunu bireysel olarak çözmeniz tabii ki mümkün değil.

Biraz sabırlı davranmak gerekiyor ve yoğunluk sona erdiği takdirde sizler de sorunsuz bir şekilde mesajlarınızı gönderebileceksiniz. Sunucu hatası, doğrudan instagram uygulamasına bağlı bir hatadır ve kullanıcıların yapacağı herhangi bir şey olmadığını bir kez daha hatırlatmış olalım.

İnternet Sorunu

İnternet hızını yavaş olabilir ya da bağlantıya dair sorunlar da mesaj gönderme işleminde hataya sebebiyet verebilir. Kablosuz ağı kullanabilirsiniz ya da modeme reset atarak da deneyebilirsiniz. Son olarak sizler aktaracağımız detay bu olacaktır. İnternet bağlantısı düzeldiği takdirde sizler de sorunsuz bir şekilde mesaj göndermeye devam edeceksiniz.

En sık karşı karşıya geldiğimiz sorunları alt başlıklar halinde sizlere de aktarmak istedik. Az önce de ifade ettiğimiz gibi instagram uygulamasına bağlı bir sorun varsa eğer zaten gerekli çalışmalar yapılıyor ve kısa süre içerisinde bu sorun çözümleniyor. Endişe etmenize gerek yok çünkü kısa süreli devam eden bir sorun ve çözümlendiği takdirde sizler de kaldığınız yerden hizmet almaya devam edebilecek ve mesajlarınızı da yine sorunsuz bir şekilde gönderebileceksiniz.

Önceki İçerikNetflix’te En İyi Pandemi Filmleri
Sonraki İçerikNetflix’te “İzlemeye Devam Et” Silme, Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz