Ana Sayfa Genel Toshiba Smart TV Sıfırlama

Toshiba Smart TV Sıfırlama

243
0
toshiba-smart-tv-sifirlama

Toshiba smart tv ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermek adına buradayız. Toshiba smart tv sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini anlatacağız. Televizyonlar da cep telefonları gibi zaman zaman sorun yaşatabiliyor ve bu sorunları çözemediğiniz anlarda sizler de sıfırlama işlemi yaparak taleplerinize doğrudan yanıt alabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi bir nevi fabrika ayarlarına geri dönüş anlamına geliyor ve satın aldığınız günkü ayarlara dönüş yapıyorsunuz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hangi adımları takip etmeniz gerektiğine ve bu sürecin nasıl işlediğine de yine hep birlikte göz atalım.

Toshiba Smart TV Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Sıfırlama işlemi yapmadan önce wifi bağlantısını kontrol edelim. Wifi bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.
  • Uzaktan kumandamızı alalım ve menü tuşuna basalım.
  • Menü penceresini kullanarak kurulum penceresine geçiş yapıyoruz.
  • Yön tuşlarını kullanarak fabrika ayarları menüsüne geçiş yapalım.
  • Devamında ise sizlerden bir pin kodu talep edilecektir ve bu kodu girip onay verelim.
  • Son aşamada ise uygula butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken farklı bir şey yoktur. Tv, kendi kendine sıfırlanacak ve sonunda ise kendini kapatıp açacaktır. Aslında bir nevi yeniden başlatma işlemi yapıyor ve sonrasında cihazlarınız fabrika ayarlarına döndürülmüş oluyor.

Tv Sıfırlama Zararlı mı?

Bunu sık sık yapmadığınız takdirde herhangi bir zararı olmayacaktır. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ve en önemlisi de cihazlarınız ile ilgili sorun yaşadığınızda kullanabilirsiniz. Hatta birçok profesyonel de fabrika ayarlarına döndürme işleminin son çare olduğunu dile getiriyor. Cihazlarınıza bir zarar vereceğini düşünmüyoruz ancak en nihayetinde teknolojik ürünlerden bahsediyoruz ve aşırı yükleme yaptığınızda ya da aynı eylemi devamlı olarak gerçekleştirdiğinizde elbette bir tepki verecektir. Sıfırlamaya rağmen sorun çözülmüyorsa tabii ki son aşamada servis ekiplerinden yardım almanız gerekecektir. Toshiba, gerçekten kullanışlı ve uzun ömürlü cihazlar üretiyor ve bu konuda büyük sorunlar ile karşı karşıya geleceğinizi de kesinlikle düşünmüyoruz.

Sıfırlama İşlemi Sonrası Cihaz

Fabrika çıkışlı bir cihaz gibi düşünün. Bu arada fabrika ayarlarına dönüş garanti sürecini tabii ki etkilemiyor yani normal bir eyleme imza attığınızı da belirtmek isteriz. Kanal ve uydu ayarlarını otomatik olarak yapabilirsiniz ve zaten bu konuda da tv kitapçığı sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Cihazlarınızı zaman zaman fabrika ayarlarına döndürerek bir nevi yenilenmesini sağlıyorsunuz ve bunun için servis desteği almanıza da gerek yok çünkü yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde sizler de sonuç elde etmiş olacaksınız. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok ve fabrika ayarlarına dönüş sonrası tv kurulumu için de dilerseniz sayfamızda yer alan örnek makalelere göz atabilir ve adım adım kurulum işlemi yapabilirsiniz.

Önceki İçerikOPPO Telefonlarda Garanti Sorgulama
Sonraki İçerikNetflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz