Ana Sayfa Genel Netflix Oturumuna Şifre Koyma

Netflix Oturumuna Şifre Koyma

70
0
netflix-oturumuna-sifre-koyma

Dizi ve film tarzı içeriklerin yanı sıra belgesel konusunda da an itibarıyla en zengin yelpazeye sahip platformlardan biri. Neftlik hakkında konuşacağız ve asıl konumuz olan Netflix oturumuna şifre koyma işlemini de detaylı bir şekilde aktaracağız. Fakat konumuza geçmeden önce dilerseniz bu platformu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Netflix, belli bir ödeme planı ile abonelik sahibi olabileceğiniz ve bu aboneliklere bağlı olarak içerikleri takip etmenize fırsat sunan adreslerden bir tanesidir. Her geçen gün üzerine koyarak ilerleyen ve milyonlarca abonesi ile birlikte bu sektörde tek olan firma, hali hazırda uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Henüz bir Netflix hesabınız yoksa eğer sizler de abonelik planınızı belirleyebilir ve hemen şimdi yerinizi alabilirsiniz. bu alandaki en başarılı markalardan biri ve kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Dilerseniz ana başlığımıza geçelim ve profillerinize nasıl şifre koyabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

netflix-oturumuna-sifre-koyma

Netflix Oturumuna Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

  • Öncelikli olarak Netflix hesaplarınıza giriş yaparak başlıyoruz.
  • Hemen ardından şifre koymak istediğiniz profilin üzerine tıklamalısınız.
  • Bu pencerede karşınıza profil kilidi butonu çıkacaktır. Tıkladığınız anda şifre belirlemeniz için bir forma ulaşacaksınız ve buraya şifrelerinizi yazıp onay vermeniz yeterli olacaktır.
  • Tebrikler! Artık profilleriniz güvence altında. Peki ama bu ne işe yarıyor?

Malumunuz, Netfliks hesaplarında çok sayıda profil açabiliyor ve bu profilleri içeriklere göre de belirleyebiliyorsunuz. Eşiniz, arkadaşınız ve hatta çocuklarınız için bile profil oluşturabilir ve bu sayede kimin neyi izleyeceğini de sorunsuz bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Bir karışıklık yaşamamak ve izlediklerinizi diğer profillerin görmemesi adına sizler de gizlilik çalışmasına imza atabilirsiniz. Şifre koyduğunuz takdirde bu profile sizden başka kimse giremeyecek ve güvenlik önlemlerini de arttırmış olacaksınız.

Yakın zamanda ortaya çıkan bir özellik ve kullanıcılar bu durumdan gayet memnun görünüyorlar. Eğer sizler de Netfliks hesabınızı kalabalık bir şekilde kullanıyorsanız bu güvenlik önlemi ile birlikte koruma altına alabilirsiniz.

Tüm Profillere Uygulanabiliyor mu?

Her profil için ayrı ayrı şifre belirlemek mümkün. Aslında ebeveynler için harika bir güvenlik önlemi ve çocuklarının sürekli bu mecrada vakit geçirmesini istemeyen ebeveynler bu sayede şifre korumasına geçebiliyor. Bu sayede çocuklarınız sizden izin almadan ve şifreyi bilmeden profile giriş yapamıyor.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi Netflix‘de tek profil için şifre belirleyebileceğiniz gibi hesaplarınızdaki diğer tüm profiller için de şifre belirleyebiliyorsunuz. Bunu, hesabı kullanan diğer üyeler yapamıyor yani ana hesap şifresine kim sahip ise şifreyi belirleyen kişi de o olacaktır. Aslında bir nevi kontrol mekanizması görevi görüyorsunuz ve bu sayede profillerinizi de güvence altına almak daha kolay oluyor.

Önceki İçerikNetflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma
Sonraki İçerikŞarj Aleti Neden Yavaş Doldurur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz