Ana Sayfa Genel Telefonda Girilen Siteleri Silme, İnternet Geçmişi Sil!

Telefonda Girilen Siteleri Silme, İnternet Geçmişi Sil!

94
0

Bilgisayar üzerinden ya da tabletleriniz aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz birçok işlemi artık sizler de cep telefonlarınız aracılığı ile yerine getirebiliyorsunuz. Telefonda internet geçmişi silme işleminin nasıl yapılacağını aktaracağız ve farklı tarayıcıları kullanıyor olsanız dahi bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Günümüz teknolojisi buna fırsat veriyor ve akıllı telefonlar hayatlarımızın en önemli parçası olmaya devam ediyor. Girdiğiniz siteler, farklı insanların görmesini istemediğiniz adresler olabilir ve temizleme işlemi ile birlikte geçmişi ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonda Girilen Siteleri Silme

Tarayıcı sayfasını açtıktan sonra yapmanız gereken şey oldukça basit ve sağ üst kısımda yer alan üç nokta sembolüne tıklamanızı istiyoruz. Dikey olarak yer alan üç nokta sembolüne tıkladıktan hemen sonra bu pencerede yer alan geçmiş butonuna tıklamanız gerekiyor. Yeni pencerede “Tarama verilerini temizle” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu işlem ile birlikte daha önce kaydedilen tüm verilerin yani şifrelerin de silineceğini unutmamak gerekiyor. Temiz bir tarayıcı yaratmak için gerekli olan tek şey budur. Artık cihazlarınızı eline alan herhangi birisi arama yapmak istediğinde de karşısına herhangi bir öneri çıkmayacak ve arama geçmişinizi de göremeyecektir.

Tarama verilerini ve internet geçmişini silerken sizlerden zaman aralığı detayı isteniyor ve bu aralığı da seçebiliyorsunuz. Tüm geçmişi silebilir ya da 1 saat seçeneği ile birlikte bu süre zarfında yaptığınız aramaları ve ziyaret ettiğiniz siteleri silebilirsiniz. Bu işlem neticesinde yalnızca arama yaptığınız adresler değil, aynı zamanda ziyaret ettiğiniz siteler ve bu sitelerde kayıtlı olan şifrelerinizi de silmiş oluyorsunuz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi temiz bir sayfa açıyorsunuz ve herhangi bir arama yaptığınızda karşınıza öneri kelimesi ya da ekranı da çıkmayacaktır. Bu işlemi sık sık yapmanız gerekiyor ve sizlere bir şekilde zaman kaybettireceğini düşünüyoruz. Eğer gizli bir şeyler karıştırıyor ya da insanların görmesini istemediğiniz siteleri ziyaret ediyorsanız bunu gizli sekme ile yerine getirmeniz çok daha doğru olacaktır. Dilerseniz gizli sekme detayına da göz atalım ve yine bu sayfaya nasıl erişim sağlayabileceğinizi de hep birlikte incelemiş olalım.

Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Tarama geçmişi ile karşı karşıya gelmek istemiyor ve girdiğiniz sitelerin farklı kişiler tarafından tespit edilmesini istemiyorsanız eğer gizli sekme üzerinden ilerlemeniz daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Bu sayede tarama verilerini temizleme ile uğraşmayacak ve bir şekilde zaman kaybı yaşamamış olacaksınız.

Tarayıcı sayfasını açtıktan sonra yine dikey üç noktaya tıklayalım ve burada “Yeni gizli sekme” butonuna tıklayalım. Yapmanız gereken şey bu kadar basit. Artık dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz boş bir sayfa var. Bu ekrana yazacağınız herhangi bir kelime ya da bu ekran üzerinden yapacağınız herhangi bir kelime kesinlikle kayıt altına alınmıyor. Dilerseniz kontrol edebilirsiniz ve sayfayı kapatıp az önce aradığınız kelimeyi bir kez daha yazabilirsiniz. Karşınıza bir öneri ya da site örneği çıkmayacaktır.

Gizli sekme, binlerce insanın tercih ettiği ve sıklıkla kullandığı ayrıntılardan bir tanesidir. Adı sütünde gizliliğinizi koruyor ve özel işlerinizi de bu sayfa aracılığı ile daha rahat ve daha güvenilir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Film izlemek istediğinizde ya da şifrenizin kayıt altına alınmasını istemediğinizde bu ekranı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle farklı kişiler tarafından kullanılan bir cihaza sahip iseniz ve sizin dışınızda birilerinin geçmişinize ulaşmasını istemiyorsanız bu detay çok daha faydalı ve işe yarar bir hal alacaktır diye düşünüyoruz. Telefonda internet geçmişi silme işlemi ile birlikte gizli sekme ayrıntısını da sizinle paylaşmaya çalıştık…

Önceki İçerikSamsung M10, M20, M30, M40 format Atma [Hard Reset]
Sonraki İçerikTelefon Hızlandırma Uygulamaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz