Ana sayfa Yaşam Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma

Netflix’te Otomatik Oynatmayı Kapatma

13
0
netflixte-otomatik-oynatmayi-kapatma

Dijital platform denilince akla ilk gelen isimlerden biri olmayı başaran Netflix, sunduğu orijinal içerikler ile birlikte zirvede yer almayı başarıyor. Bu yazımızda kullanıcıların merak ettikleri bazı sorulara detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız. Netflix otomatik oynatma nasıl kapatılır sorusunun cevabı ise aşağıdaki gibidir:

Sıradaki Bölümü Otomatik Oynat:

  • Bu buton sayesinde sizler de izlediğiniz içeriğin bir sonraki bölümünün otomatik olarak oynatılıp oynatılmayacağını belirleyebiliyorsunuz.
  • Web tarayıcınızı açın ve buradan netflix hesabınıza giriş yapın.
  • Yönetmek ve ayarlarını yapmak istediğiniz profili seçerek devam edin.
  • Yürütme ayarlarını değiştir butonu ile devam edelim.
  • Otomatik olarak oynat butonunun yanındaki simgeyi hareket ettirdiğiniz takdirde açma kapatma işlemini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. İster aktif edin isterseniz kapatın.
  • Devamında ise kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip edip uyguladığınız takdirde sizler de otomatik oynatma seçeneğini devre dışı bırakmış olacaksınız. Bu sayede yeni bölüm için soluklanma arası verebilirsini.

Önizlemeleri Oynat:

  • Web tarayıcınızı kullanarak netflix hesabınıza giriş yapın.
  • Yönetmek istediğiniz profili seçerek devam edin.
  • Yürütme ayarlarını değiştir butonuna tıklayınız.
  • Ön izlemeleri otomatik olaraa oynat seçeneği mevcut ve bu seçeneği deaktif hale getirdiğiniz takdirde ön izlemeler otomatik olarak oynatılmayacaktır.

Bu işlemleri her profil için ayrı ayrı yapmanız gerekebilir.

Netflix Otomatik Oynatma Nedir?

Dijital dünyanın an itibarıyla en çok konuşulan markalarından biri olduğunu düşünüyoruz. İçerik üretimi ve aynı zamanda içerik paylaşımları ile birlikte fark yaratmaya devam ediyor. Yerli içeriklerin yanı sıra yabancı içeriklerin sayısı da bir hayli fazla ve bu zengin içerik yelpazesi sayesinde pandemi dönemini de bir şekilde daha keyifli geçirmemize yardımcı oluyorlar. Netflix, kullanıcılarına daha kusursuz bir deneyim sunabilmek adına otomatik oynatma özelliğini de gündeme taşıyor. Devam eden dizilerinizde yerinizden kalkmanıza gerek yok çünkü dizinin o bölümü bittiği an otomatik oynatma devreye giriyor ve ikinci bölüm ekranlarınıza geliyor.

Gerçekten büyük kolaylık ancak ben bu kolaylıktan faydalanmak istemiyorum ve dizi bölümleri arasında biraz olsun nefes almak ve ara vermek istiyorum diyorsanız bu özelliği nasıl ve ne şekilde kapatacağınızı da bir üst başlıkta detaylı bir şekilde anlattık. Aynı durum ön izleme seçeneği için de geçerlidir ve dilerseniz sizler de deaktif hale getirebilirsiniz. Netflix, dijital dünyadaki ayrıcalıkları ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar ile birlikte zirvede yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Platforumu ve uygulamayı detaylı bir şekilde incelediğinizde neden bu denli övgü dolu sözler ile bahsettiğimizi ve bu ismi tavsiye ettiğimizi sizler de çok daha iyi anlıyor ve bizlere hak veriyor olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here