Ana Sayfa Genel Telefon Kilit Desenimi Unuttum!

Telefon Kilit Desenimi Unuttum!

1501
0
telefon-kilit-desenimi-unuttum

Telefon kilit desenleri, özellikle android cihazlarda yaygın olarak kullanılan güvenlik önlemlerinden bir tanesidir. Giriş güvenliği olarak kullanılan bu desenler, 9 farklı noktadan oluşmakta ve kişinin kendisine göre belirlemiş olduğu bir desen ile açılmaktadır. Ekranda yer alan 9 deseni yüzlerce farklı kombinasyonla birleştirmek ve pek çok farklı türde ekran kilit deseni oluşturmak mümkündür. Bu sayede kendi özgün desenini oluşturabilen kişiler, telefonlarına izinsiz erişimi de kolaylıkla engellemiş olacaklardır.

Kilit Deseni Unutulduğunda Ne Yapılmalıdır?

Telefon kilit desenini unutan kişiler, telefonlarını kurtarmak için oldukça basit bir yöntem kullanmaktadırlar. Telefon kilit desenini unutan kişilerin telefonlarını açabilmeleri için yapmaları gereken 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler gmail hesabıyla açmak, pin kodu ile açmak ya da şifrenizle giriş yapmaktır.

telefon-kilit-desenimi-unuttum
telefon-kilit-desenimi-unuttum

Şifre ile Kilit Ekranını Açmak

Şifre yöntemi ile kilit desenini açmak isteyen kişilerin bu yöntemi kullanmaları için daha önceden telefonlarına bir kilit ekranı kurtarma şifresi tanımlamış olmaları gerekmektedir. Ekran kilit deseni oluştururken yanına tanımlanacak olan bir kurtarma şifresi, kilit deseni yanlış girildiğinde otomatik olarak sistemde çıkacaktır. Telefon üzerine gelen ekran kilit deseni kurtarma şifreleri girildiğinde otomatik olarak ekran kilidi açılmış olur. Daha sonrasında ayarlar kısmında ekran kilit desenleri yine aynı şifre ile değiştirilebilir.

Pin Kodu Kullanarak Kilit Deseni Açma

Pin kodu ile kilit desenlerini açmak isteyen kişiler, kilit desenlerini unuttukları takdirde telefon açılışında kullandıkları pin kodları ile kilit desenlerini açabilirler. Pin koduyla ekran kilit desenlerini açmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta en başta kilit deseni oluştururken kilit deseni kurtarma yöntemi olarak pin kodu şifrelerini telefonlarına tanımlamış olmalıdırlar.

Gmail Hesabıyla Kilit Deseni Kurtarma

Gmail hesabıyla kilit deseni kurtarma işlemi için Gmail hesabıyla birlikte şifrenin girilmesi gerekmektedir. Ancak bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için işlem yapılacak olan cihazın wifiye ya da herhangi bir internet ağına bağlı olması gerekmektedir. Cihaza giriş yapıldıktan sonra Google Play’den arama kısmına Screen Lock ByPass Pro yazılarak uygulamanın telefona indirilmesi gerekmektedir. Telefona indirildikten sonra kilit ekran deseni kaldırılabilir.

Önceki İçerikSamsung Galaxy Android Tablete Nasıl Format Atılır?
Sonraki İçerikTelefonda İnternet Sayfasını Türkçe’ye Çevirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz