Ana Sayfa Yazılım Samsung Galaxy Android Tablete Nasıl Format Atılır?

Samsung Galaxy Android Tablete Nasıl Format Atılır?

292
0
samsung-galaxy-android-tablete-nasil-format-atilir

Samsung Galaxy Android Tablet format atma işlemi, tablet sisteminde bulunan format işlemi seçenekleri sayesinde gerçekleştirilmektedir. Format atma işlemi öncesi, cihazın şarj seviyesinin kontrolü yapılmaktadır. Samsung Galaxy Android Tablet formatı sırasında, cihazın kapanmaması gerekmektedir. Format işlemi için izlenecek adımlar ve gerekli bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Samsung Galaxy Android Tablet Formatı Yöntemi

Samsung Galaxy Android Tablet formatı metodu kullanılarak, tablete komutlar iletilmektedir. Bu komutları algılayan sistem format işlemini sağlamaktadır. Format işlemi cihazın kendi içeriği sayesinde yapılmaktadır. Format için her hangi bir yazılım veya uygulama indirmek gerekmemektedir. Tuş komutları ile format sistemi ekranına giriş yapılıp, komutlar eşliğinde format atılabilmektedir. Tuş kullanımı ve format atmak için izlenen aşamalar, alt başlıklarda yer almaktadır.

Samsung Galaxy Android Tablet Formatı Atma İçin Bilinmesi Gerekenler

Samsung Galaxy Android Tablet formatı bilgileri, format ekranını açmak için kullanılmaktadır. Her modelin kendi yapısına uygun bir format ekranı bulunmaktadır. Bu ekrana ulaşım sağlamak ve format atmak için doğru tuşlama seçenekleri bilinmelidir. Format ekranına ulaşmak için doğru tuşlama yöntemi aşamaları, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Format ekranının açılması için ses açma düğmesi,
 • Güç düğmesi
 • Home düğmesi, aynı anda tuşlanmalıdır. Bu düğmelere bir süre basılı halde beklenmelidir.

İşlem sonrası, Samsung Galaxy Android Tablet formatı ekranı açılmaktadır. Bu ekran üzerinden komutlar verilerek, format atma işlemi sağlanmaktadır. Format atma işlemi için izlenecek aşamalar, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

samsung-galaxy-android-tablete-nasil-format-atilir
samsung-galaxy-android-tablete-nasil-format-atilir

Samsung Galaxy Android Tablete Formatı Seçimleri

Samsung Galaxy Android Tablet formatı tercihleri, tuşlar yardımı ile yapılmaktadır. Format atabilmek için, format ekranındaki komutlar seçilmelidir. Bu komutların seçimleri tablet, tuşları yardımı ile yapılmaktadır. Tuşlar ile sağlanan işlevler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Power tuşu yardımı ile başlıklar ve seçenekler işaretlenmektedir.
 • İşaretlenecek ve seçilecek başlılara gitmek için, ses düğmesi yukarı ve aşağı basılarak kullanılmaktadır.

Bu tuşların, format atımı sırasında kullanılması hakkında bilgi alt balıklar içerisinde verilmektedir. Ses tuşunun kullanımı ile seçilecek, komutlara yukarı ve aşağı yönde ulaşım sağlanmaktadır. Yapılan seçimlerin onayı ise “power” tuşu yardımı ile sağlanmaktadır.

Samsung Galaxy Android Tablete Format Atma Yolu

Samsung Galaxy Android Tablet format yöntemi, format ekranının kullanımı ile sağlanmaktadır. Üst başlıkta yer alan yöntem izlenerek, Samsung Galaxy Android Tablet formatı ekranı açılmaktadır. Format ekranı açıldıktan sonra izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Açılan format ekranında bulunan, “wipe- data reset” başlığı seçilmelidir.
 • Seçim işlemi “power” tuşu yardımı ile yapılmaktadır.
 • Ses düğmeleri yolu ile aşağı ve yukarı olarak yön verilebilmektedir.
 • Seçim sonrası gelen ekrandan, “yes, delete all data” sekmesi seçilmektedir.
 • Tablet sistemi bir süre kişiyi bekletmektedir,
 • Daha sonra, ekranda açılan ekranda “reboot system” başlığı seçilmelidir.
 • Bu işlemler sonucu tablet kapanır ve tekrar kendini açar.

Açılma işlemi sonrası, tablet formatı tamamlanmaktadır. Başlatılan sistem, format atılmış bir şekilde kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Önceki İçerikPUBG Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerikTelefon Kilit Desenimi Unuttum!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz