Ana sayfa Oyun PUBG Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PUBG Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

630
0
pubg-oynarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

PUBG oynarken dikkat edilecek noktalar arasında ses ve görüntü kalitesi ile ilgili ayarların yapılması yer almaktadır. PUBG oyun alanı oldukça geniş ve her an rakipler ile karşı karşıya gelinebilecek bir sahadır. Bu duruma bağlı olarak, sesiz hareket etmek ve oyun alanında yer alan noktalarda saklanabilmek gerekmektedir. Aynı zamanda oyuna başlarken, oyun ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Oyun başlangıcında otomatik olarak belirlenen ayarların, kişinin en rahat kullanabileceği seçeneklere göre tekrar ayarlanması sağlanmalıdır. Bu ayarlardan ilki, görüş açısının ayarlanması olarak seçilebilmektedir. Görüş açısının genişletilmesi, daha geniş bir alanın gözlemlenmesini sağlamaktadır. PUBG oynarken dikkat edilmesi gerekenler, alt başılar içerisinden ayrıntılı bir şekilde öğrenilebilmektedir.

PUBG Oynarken Ses Seviyesi Nasıl Olmalıdır?

PUBG oynarken ses yüksekliği, oyun içerisinde en düşük seviyede olmalıdır. Bu ses düzeyi kulaklıktan kişiye gelen ses düzeyi değil, oyun içerisinde bulunan karakterin ses düzeyidir. Oyunda kullandığınız karakterin yürürken ses düşük ses düzeyine sahip olması, rakibe karşı avantaj elde edilmesini sağlamaktadır. Oyun karakteri yürürken sesiz olursa, düşmanlar tarafından fark edilmesi zorlaşmaktadır. PUBG oynarken karakter sesini en aza indirgemek için şu yöntemler uygulanabilmektedir:

 • Oyunda odaların bulunduğu alanlara girildiğinde, en sesiz yürüyüşün sağlanabildiği yürüme modu seçeneğinde ilerlenmelidir.
 • Oyun ayarlarından yapılan kıyafet seçimlerinde, karakterin spor ayakkabı giymesi sağlanabilmektedir.
 • Spor ayakkabılı oyuncular, yürüyüş ve koşma sırasında daha sesiz hareket etmektedir.

Oyun sırasında dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntılar, alt başlılar içerisinden öğrenilebilmektedir.

pubg-oynarken-dikkat-edilmesi-gerekenler
pubg-oynarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

PUBG Oynarken Görüntü Seçenekleri Nasıl Kullanılmalıdır?

PUBG oynarken görüntü opsiyonları, oyun alanında bulunan grafik yapılarına uygun şekilde seçilebilmektedir. Görüntü seçeneklerini değiştirmek veya görüntü kalitesini belirli cisimler için düşürmek, rakibi daha iyi gözlemlemeyi sağlamaktadır. PUBG oynarken görüntü kalitesinin değiştirilmesi ile elde edilen avantajlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun alanında bulunan ormanlık grafik alanlar, saklanmak için ideal bölgeler olarak tasarlanmıştır.
 • Rakip oyuncudan kaçılıp, ormanlık alana saklanılabilmektedir.
 • Bu saklanma işlemi sırasında, yeşillik alanların görüntü kalitesi, oyun seçeneklerinden düşürülmelidir.
 • Görüntü kalitesini düşürme işlemi ile rakip oyuncuların, ormanlık alanda saklanan karakteri görememesi sağlanmaktadır.

Görüntü kalitesinin, sadece ormanlık alan için düşürmek, oyun karakterinin saklanabilmesine olanak tanımaktadır. Oyun sırasında dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntılar alt başlılarda yer almaktadır.

PUBG Oynarken Oyun Seçeneği Ayarları Nasıl Olmalıdır?

PUBG oynarken oyun modu ayarı, kişiye uygun seçimler ile tanımlanmalıdır. Aynı zamanda FPS oyun seçeneği ayarı, kapalı konumda tutulabilmektedir. FPS ayarının kapalı olması, rakibe karşı avantaj elde edilmesini sağlamaktadır. FPS ayarının kapalı olması sonucu elde edilen avantaj hakkında bilgiler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun sırasında FSP modu kapalıysa, görüş açısı alanı genişlemektedir.
 • Oyun sırasında FSP seçeneği açıksa, karakterin sağ ve sol görüş açılarından yaklaşan rakipler tam olarak görülememektedir. Bu durum yüzünden görüş açısı azalmaktadır.
 • Karakter üzerinden rakibe karşı verilecek tepkinin en erken şekilde sergilenebilmesi için, FSP seçeneği kapalı olarak oyun oynanabilmektedir.

Oyun sırasında dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntı, alt başlıkta sunulmaktadır.

PUBG Oynarken Ekipman Tercihi

PUBG oynarken ekipman seçimi için, silah seçimi yapılması gerekmektedir. Oyun içerisinde bulunan silahlar, farklı özellikleri sahiptir. PUBG oynarken, ekipman seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken konular, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun içerisinde bulunan M16 silahı, rakip oyuncular uzak noktalarda bulunuyorsa kullanılabilmektedir. Bu silah çeşidi uzun menzil özelliğine sahiptir.
 • Oyun içerisinde bulunan Kar18 silah modeli ise rakip yakın mesafede ise ve rakibin kafası nişan alınacak ise kullanılabilmektedir.
 • Pompalı tüfek seçenekleri ise uzak mesafeler yerine orta mesafeli hedeflerin vurulması için seçilmektedir.
Önceki makalePUBG Mobile Bilgisayardan Oynama
Sonraki makaleSamsung Galaxy Android Tablete Nasıl Format Atılır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here