Ana Sayfa Yaşam Akıllı Çocuk Saatleri Tavsiye

Akıllı Çocuk Saatleri Tavsiye

618
0

Akıllı çocuk saatleri tavsiye ile alabilirsiniz. Yakın geçmişteki teknolojik atılımlar akıllı telefon ve saat piyasasını hızlandırırken çocuk telefonu olarak bilinen akıllı çocuk saatleri de bu gelişmelerden nasibini aldı. Dünya genelinde popülerlik kazanan cihazlar meraklı anne babaların ilgisini çekerken, renkli tasarımları ve eğlenceli özellikleri ile çocukların da gözdesi oldu.

Akıllı çocuk saatleri fiyatları ile ebeveynlerin ceplerini yaksa da çocuklarının her anını takip etmek isteyen anne babalar bu saatleri almaya devam ediyor. Saatlerin yaygınlaşması ise güvenlik ve gizlilik ile ilgili önemli sorunları gündeme getirdi. Bazı ülkelerde saatlerin yasaklanmasına karar verildi.

Aileler çocuklarını dinlemeyi amaçlasa da okulda öğretmenlerin de dinlenebilmesi mahremiyet açısından endişeler doğuruyor. Ayrıca bu elektronik cihazların siber saldırılara açık olması; kötü niyetli kişilerin de çocukları takip etmesi riskini beraberinde getiriyor. Yani aslında temel olarak güvenlik için satın alınan ve kullanılan bu renkli aksesuarlar çocukların güvenliğini tehlikeye atma potansiyeline de sahip.

Akıllı Çocuk Saatleri Tavsiyeleri

Akıllı çocuk saat tavsiye edilirken birçok özellik göz önünde bulunduruluyor. Ekonomik modeller temel güvenlik özelliklerine odaklanırken fiyat tırmandıkça multimedya özellikleri ön plana çıkıyor. Saatler konum takibi, acil durum uyarıları, arama, sesli mesaj, kamera gibi birçok farklı özellik sunabiliyor. Teknik özellikler ile aileler hedeflenirken rengarenk tasarımlar ve çizgi film figürleri de çocuklara hitap ediyor. Saat seçiminde dikkat etmeniz gereken özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.

Çocukların hareketli yapıları ve oyuna merakları düşünülünce erişkin saatlerden farklı olarak dayanıklılık unsuru da önem kazanıyor. Parkta kumlarla oynayan, arkadaşları ile itişen, üzerini ıslatarak ellerini yıkamaya çalışan bir çocuk hayal ettiğinizde bu durumun önemini anlayabilirsiniz. Toza ve suya dayanıklılık alacağınız saatte bulunmasını isteyeceğiniz bir özellik olacaktır. İdeal koşullarda en azından IP67 dayanıklılık standardı yeterli su geçirmezlik sağlayacaktır. Özenli kullanım ile saatin yıllarca işlev görmesi mümkün olabilir.

Güvenlik özelliklerinden en iyi şekilde verim alabilmek için saatin bekleme süresi de uzun olmalıdır. Sürekli şarj etmenizi gerektirecek bir cihaz, acil bir durum söz konusu olduğunda sizi yarı yolda bırakabilir. Saatin en azından 400 mAH‘lik bir bataryası olmasını hedeflemeniz yararınıza olacaktır.

Saatlere yerleştirilen kameralar fonksiyonel açıdan pek anlamlı olmasa da çocuklar tarafından eğlenceli bulunmaktadır. Bazı saat modelleri ebeveynlerin uzaktan fotoğraf çekmesine izin vermektedir. Bu şekilde acil durumlar açısından bir önlem planlansa da kameranın görüş açısı kolun pozisyonu ile sınırlı olacaktır. HD özelliğe sahip kamera kabul edilebilir bir fotoğraf kalitesi sağlayacaktır. Kamera kalitesi arttıkça ihtiyaç duyulan depolama alanının da artacağı unutulmamalıdır. Sizin için güvenlik ön planda ise kamera özelliklerinden fedakarlık edilebilir.

Saatlerin güvenlik özellikleri sayesinde dünyanın her yerinde çocuğun konumu harita üzerinden bulunabilmektedir. Cihaza yerleştirilen sim kart ve ebeveynin telefonuna yüklenecek uygulama ile takip mümkün olmaktadır. Çoğu saat modelinde yer alan SOS tuşu da ekstra bir güvenlik önlemi sağlamaktadır. Çocuk, SOS tuşuna bastığında ebeveynin telefonundaki uygulamaya uyarı mesajı gönderilmektedir. Bazı saatler çıkarılıp belirli bir süre takılmadığında da bu mesaj yollanmakta, bu şekilde çocuk her an takip edilebilmektedir. Daha pahalı saatlerde ise güvenli alan/elektronik çit özelliği bulunmaktadır. Ebeveyn tarafından haritada belirtilen sınırlar dışına çıkıldığında uyarı mesajı alınabilmektedir.

Ülkemizdeki operatörler da faturaya ek ücretlerle taksitli olarak cihazların satışını sağlamaktadır. Bu cihazlara özel akıllı çocuk saati tarifesi seçenekleri de operatörler tarafından sunulmaktadır. İdeal kullanım için 4G bağlantı seçeneği sunan ve ayda en azından 1 GB veri içeren paketlerin seçilmesi önerilmektedir. Saatlerin maliyeti göz önünde bulundurulurken saat için alınacak Sim kart ve aylık fatura ücretleri de unutulmamalıdır.

Önceki İçerik1GB Kaç MB?
Sonraki İçerikRecovery Ne Demek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz