Ana Sayfa Mobil Samsung S10, S10 Plus, S10e Format Atma

Samsung S10, S10 Plus, S10e Format Atma

8899
0

Format atma eylemi, cihazlarınızı hayata döndürecek ve hatta daha rahat bir kullanım sunacak olan eylemlerden bir tanesidir. Samsung format atma başlığı altında bu markanın farklı modellerine yer vereceğiz ve sizler de format işlemini nasıl sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğinize tanıklık edeceksiniz.

Herhangi bir işlem esnasında telefonunuz donuyor ya da siyah ekrana geçiyorsa eğer format atarak onu yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Format eylemi elbette en son tercih edeceğiniz işlemlerden bir tanesi olmalıdır ancak dokunmatik çalışmıyor ve cihaz herhangi bir şekilde tepki vermiyorsa tek yöntemin bu olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Farklı modellerde benzer işlemler karşımıza çıkıyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemlere hep birlikte göz atalım.

S10, S10 Plus ve S10e Modelleri için Format Atma:

1. İlk olarak yapmanız gerek şey telefonlarınızı tamamen kapatmak olacaktır.

2. Power tuşu+Ses açma tuşu+Bixby tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor ve birkaç saniye basılı tutacaksınız.

3. Bu esnada ekrana Samsung logosu gelecek ve ardından recovery menüsüne erişim sağlayacaksınız. Kurtarma moduna ulaştığınız takdirde parmaklarınızı çekebilirsiniz.

4. Wipe data factory reset seçeneğini kullanmanız gerekiyor ve cihazlarınızın ses açma kapama tuşu ile birlikte gerekli yönlendirme ve seçme işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

5. Karşınıza çıkan son ekranda yes tuşuna basın ve bekleyin. Telefon kısa süre içerisinde format işlemini tamamlayacak ve karşınıza çıkan reboot system now seçeneği ile birlikte sizler de bu süreci sonlandıracaksınız. Artık temiz ve kullanıma hazır bir telefona sahipsiniz ve bu işlemi her sorun yaşadığınızda sizler de yerine getirebilirsiniz.

6. Bu yöntemin sonuç vermemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Dokunmatik çalışmıyor dahi olsa bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz ve az önce bahsettiğimiz tuşlar aktif ise endişe etmenize gerek yoktur. Burada power ve ses açma kapama tuşuna ihtiyacınız var ve her ikisi sağlam ise sizler de dilediğiniz zaman format atabilirsiniz.

Cihazlarınızı bu sayada fabrika ayarlarına döndürüyorsunuz ve sıfırlamış oluyorsunuz. Oldukça basit bir eylem ve telefonlarınızı temizlemek için de yine bu yöntemi tercih edebilirsiniz ancak çok sık olmaması cihazlarınızın lehine olacaktır ve zaten tavsiye de edilmiyor.

Format Sonrası Cihaz:

Bahsi geçen format işlemi ile birlikte cihazlarınızın sıfırlanacağını biliyor musunuz? Telefonu elinize ilk aldığınızda hangi uygulamalar ya da bilgiler varsa, format sonrası da yine bu bilgilere ulaşacaksınız. Format öncesinde dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın, aksi takdirde geri getirmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey söz konusu olmayacaktır.

Sık format atmak telefonlarınıza zarar verebilir ve çok mecbur kalmadığınız takdirde bu yönteme başvurmamanızı öneriyoruz. Hızlı format genellikle dokunmatik tuşlar çalışmadığında ya da telefon herhangi bir şekilde yanıt vermediğinde tercih ediliyor. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi cihazlarınızın hayatını kurtaran format yöntemlerinden bir tanesidir ve uygulaması da çok daha kolaydır.

Sık Sık format Atmak Cihaza Zarar Verir mi?

Bu pek tavsiye edilen bir şey değildir ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer cihazlarınız herhangi bir şekilde tepki vermiyor ve açılmıyorsa yapacak başka bir şeyiniz kalmıyor. Samsung marka telefonlarda olduğu gibi android işletime sistemine sahip birçok farklı telefonda da format atma yöntemi basittir ve bu yöntemi kullanarak sizler de cihazlarınızı hayata döndürebilirsiniz.

Yedekleme işlemi yapmadığınız takdirde dosya kayıtlarının sıfırlanacağını ve arşivlerinizin de silineceğini hatırlatmak isteriz. Samsung telefon format atma işlemi bu şekilde ve sizler de dilediğiniz an uygulamaya geçebilirsiniz.

Önceki İçerikTelefon Hızlandırma Uygulamaları
Sonraki İçerik1GB Kaç MB?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz