Ana Sayfa Oyun PUBG Mobile Bilgisayardan Oynama

PUBG Mobile Bilgisayardan Oynama

300
0
pubg-mobile-bilgisayardan-oynama

PUBG Mobile’ı bilgisayara kurma ve ayarları için kurulum aracı olan, Emülatör kullanılmalıdır. Oyunun kurulumu internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Oyun internet üzerinden indirilip, kurulumu sağlanmaktadır. Kurulum aşamasında, bilgisayar ayarları tanımlaması yapılmaktadır. İndirme ve kurulum işlemi tamamlanarak, PUBG Mobile oyunu, bilgisayar üzerinden oynanabilmektedir. İndirme işleminin yapılacağı adres ve kurulum aşamaları hakkında bilgi alt başlıklar içerisinde sunulmaktadır.

PUBG Mobile Oyununun Bilgisayara Kaydetme

PUBG Mobile’ı bilgisayara tanımlamak için internet üzerinden, Emülatör sistemine giriş yapılmaktadır. İndirme işlemi ile oyunun bilgisayara kurulumu sağlanmaktadır. İndirme işlemi için izlenecek aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • tgb.qq.com/en/games/pubg.hml adresi başlığı, internet arama motoruna yazılıp, adresi giriş yapılmalıdır.
 • Açılan ekranda bulunan, “download” başlığına tıklanmalıdır. Bu işlem ile indirme aracı çalışmaya başlamaktadır.
 • Araç çalışmaya başladıktan sonra, “ınstall” kutucuğuna tıklanmaktadır. Bu işlem sonrası oyun, bilgisayarın C sürücüsü içerisine kaydedilmektedir. Farklı bir klösere kayıt yapmak isteyenler, “customize” sekmesine tıklayıp, klasör seçebilmektedir.
 • Bu işlemlerin tamamlanması ile oyun bilgisayar içerisine kaydedilmektedir.

Oyunun bilgisayara aktarımı sonrasında, oyunun indirme işlemi sağlanmalıdır. İndirme işlemi için gerekli aşamalar, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

pubg-mobile-bilgisayardan-oynama
pubg-mobile-bilgisayardan-oynama

PUBG Mobile Oyununun Bilgisayara İndirilmesi

PUBG’nin bilgisayara yüklenmesi için oyunun kaydedilen dosyasına girilmelidir. Dosya eğer C sürücüsüne kayıt edildiyse, sürücü içerisinde oyun adı bulunup, üstüne tıklanmalıdır. PUBG Mobile indirme işlemi için izlenecek diğer aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Üzerine tıklanan oyun dosyası açılmaktadır.
 • Açılan ekrandan, “install” sekmesine tıklanmaktadır. Bu işlem ile yükleme başlamaktadır. Beş dakika gibi süre içerisinde işlem tamamlanmaktadır.
 • Yükleme işleminin tamamlanması ile ekranda, ‘’start’’ kutucuğu çıkmaktadır. Bu kutucuğa tıklama gerçekleştirilmektedir.
 • Tıklama işlemi sonrası “motor yüklemesi” ismi verilen işleme başlanmaktadır. Bu yükleme işlemi de 5 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.
 • Sistem yükleme işlemini tamamlamak için otomatik olarak üç farklı ekran daha açacaktır.
 • Bu ekranlarda her hangi bir seçim yapılmadan, beklenmektedir. Sistem seçimleri kendi tanımlayıp, 10 dakika süresince indirme yapmaktadır. 10 dakika sonra oyun tamamen yüklenmektedir.

Tüm bu aşamalar tamamlanıp, oyun oynanamaya başlanabilmektedir. Oyuna başlamadan önce bilgisayar ve oyun ayarlarının yapılması hakkında izlenecek yol alt başlıkta yer almaktadır.

PUBG Mobile Ayarları Seçimleri

PUBG Mobile ayarları tercihleri, oyun içerisinde yer alan sekmelerden yapılmaktadır. Üst başlıklarda sunulan yol ile kurulan oyun klasörüne tıklanıp, ayarlar belirlenmelidir. Ayarların seçimi için izlenecek aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • PUBG Mobile oyun klasörüne tıklanmalıdır. Açılan ilk sayfa içerisinde ayara seçenekleri yer almaktadır.
 • Ekranda yer alan, “döndür” sekmesine tıklanarak ekranın hareket etmesi ayarlanabilmektedir.
 • Ekranda yer alan, “ayarlar” sekmesine tıklanarak, ayar konuları hakkında başlılar görüntülenebilmektedir.
 • Görüntülenen başlıklardan, “ekran çözünürlüğü” bölümünden görüntü kalitesi ayarlanabilmektedir.
 • Görüntülenen başlıklardan, “tam ekran seçeneği” tıklanarak, görüntü tam ekran olarak ayarlanabilmektedir.

Ayar Seçimleri arasında yer alan dil seçimi işleminin nasıl yapılacağı alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

PUBG Mobile Dil Seçimi Ayarı

Pubg Mobile dil tercihi ayarı, oyunun yükleme işlemi tamamlandıktan sonra yapılmaktadır. Yükleme işlemi sonrası, oyunu oynamak amacı ile klasöre tıklanmalıdır. PUBG Mobile dil seçimi için İzlenecek diğer aşamalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Tıklama işlemi ile açılan ilk oyun sayfasında yer alan, ‘’ayarlar seçeneği’’ içerisine girilmelidir.
 • Bu sekmede bulunana “dil ayarları” başlığına tıklanmalıdır.
 • Dil seçimi Türkçe olarak işaretlemelidir.

Bu işlemler sonrası, oyun Türkçe komutlar ile oynanabilmektedir. Yazımızda anlatılan indirme işlemi sonunda, oyun Çince olarak indirilmektedir. İnternet üzerinden yapılan, PUBG Mobile oyunu indirme işlemlerinde, oyun Çince indirilmektedir. Yukarıda maddeler halinde verilen aşamalar izlenerek, bu problem ortadan kaldırılmaktadır. Dil seçeneği Türkçeye uyarlanmaktadır.

Önceki İçerikParmak İzi Hakkında Bilmedikleriniz!
Sonraki İçerikPUBG Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz