Ana Sayfa Mobil Kablosuz Olarak Telefonu Televizyona Bağlamak

Kablosuz Olarak Telefonu Televizyona Bağlamak

1483
0

Akıllı telefonlarda yer alan içerikleri daha büyük ekranda görmek isteyenler için telefon ekranını televizyon ekranına bağlayabilmek ve içerikleri televizyondan görebilmek gelişen teknoloji ile beraber mümkün kılınmıştır.

Günlük yaşamda gerekli olan ya da ihtiyaç duyulan tüm bilgilerin telefon üzerinden öğrenilebilmesi, kullanıcıların deneyimlerini daha fazla arttırabilmek için telefon ve televizyon arasında geçiş yapılmasını beraberinde getirmiştir. Akıllı telefonu televizyona bağlayabilmek için gerekli olan sistemlerin temin edilmesi önemlidir.

Smart TV ile Telefonu Televizyona Bağlamak

Kullanılan televizyon Smart TV ise, cep telefonunu WiFi üzerinden televizyona bağlayabilmek mümkün olur. TV ile telefonun aynı kablosuz ağı kullanıyor olması bu aşamada önemli bir etken oluşturmakla beraber, Android işletim sistemlerine sahip olan cihazlar tarafından en çok kullanılan Miracast teknolojisi ya da DLNA ile bağlantı kurabilmek mümkün olur.

Miracast özelliğinin kullanılabilmesi için öncelikli olarak Screen Morning özelliğinin aktif edilmesi gerekir. Aynı şekilde cep telefonunda da bu özelliğin aktive edilmesi senkronize olabilmesi açısından önemlidir.

Anroid Telefonu Televizyona Bağlamak

Smart TV özelliği olmayan televizyonlarda Android işletim sistemine sahip olan bit telefonu, televizyona bağlayabilmek mümkündür. Google Chromecast adı verilen bir cihaz ile beraber bu iki teknolojik alet arasında bağlantı kurulabilir.

Android cihazların bildirim alanında bulunan Quick Settings menüsündeki Cast komutunun kullanılması ile beraber aradaki bağlantıyı sağlayan Google Chromecast devreye girmiş olur. Bunun yanı sıra akıllı telefonlar için üretilmiş olan USB girişli ve HDMI çıkışlı bir kabloyla iki cihaz birbirine bağlanabilir.

iPhone Telefonu Televizyona Bağlamak

Smart TV özelliğini bulundurmayan televizyonlarda IOS işletim sistemi bulunan akıllı telefonu cihaza bağlayabilmek için, Apple TV’ye ihtiyaç duyulur. 4. nesil Apple TV ürünlerinin satın alımı ile beraber iPhone ya da iPad’lerin televizyon ile bağlantısı kurulabilir.

Telefon üzerinden televizyona aktarılan ses ve görüntüler HDMI çıkışı üzerinden mümkün olur. Apple TV’nin satın alınmasının ardından iPhone cihazın görüntüsünün televizyona aktarılabilmesi için cihazın Denetim Merkezi’nde yer alan Ekran Yansıtma’nın aktif edilmiş olması gerekir. Apple TV simgesinin seçilmesi ile beraber görüntü aktarımı tamamlanmış olur.

Önceki İçerikWhatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor!
Sonraki İçerikInstagram Kullanıcı Adı Değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz