Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

5302
1

Bilgisayar, tablet ve telefonlarınızı kullanarak ınstagram kullanıcı adı değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. 500 milyondan fazla üyesi ile sosyal medyanın en popüler ismi olmayı başaran instagram, güncellemeler ile birlikte daha işlevsel ve daha dikkat çekici bir görüntü sunmayı da başarıyor. Henüz bu platforma dahil değilseniz eğer sizler de adımlarınızı atabilir ve bu mecrada yerinizi alabilirsiniz.

Sahip olduğunuz kullanıcı adından sıkıldığınız anda değişiklik yapabiliyorsunuz ve ınstagram bu konuda basit çözüm yöntemleri sunuyor. Daha dikkat çekici bir kullanıcı adı, profilinizi de daha zengin bir görüntüye kavuşturacak ve hatta takipçi sayınızı da arttıracaktır. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden ana konuya dönelim ve değişiklik işleminin nasıl yapılacağına hep birlikte göz atalım.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Kullanıcı adı ve şifre bilgileri doğrultusunda profillerinizi girdikten sonra profili düzenle butonuna basmanız gerekiyor. Hemen üst kısımda beyaz bir simge olarak yer alan bu buton sayesinde yalnızca kullanıcı adınızı değil, profilinize ve sizlere ait birçok farklı bilgiyi de düzenleyebiliyor ve değişiklik yapabiliyorsunuz.

-Bu aşamadan sonra izlemeniz gereken yol ise kullanıcı adının yer aldığı bölüme tıklamak ve istediğiniz kullanıcı adını yazmak olacaktır. Eğer bu kullanıcı adı bir başkası tarafından kullanılıyorsa ne yazık ki almanız mümkün değildir ve kırmızı bir uyarı rengi ile geçersiz olduğu tarafınıza iletilecektir.

-Farklı isimler deneyebilirsiniz ve uygun olduğu takdirde kısa süre içerisinde onaylanacaktır. Kullanıcı adı değiştirme işlemi bu kadar basit ve bahis geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de değişiklik konusunda sorun yaşamayacaksınız.

Onay Süresi Hakkında

Bu konu ile ilgili net bir bilgi veremiyoruz ancak bir aksilik olmadığı takdirde saniyeler içerisinde yeni kullanıcı adınız onaylanıyor ve sizler de sosyal medyada bu kullanıcı adı ile devam edebiliyorsunuz. Bazı durumlarda sistemde yoğunluk söz konusu olabiliyor ve onay almanız daha zor olacaktır. Sabırla beklemenizi tavsiye ediyoruz çünkü gerekli incelemeler yapıldıktan hemen sonra yeni kullanıcı adınız için onay veriliyor ve bu sürenin çok uzun olmadığını da hatırlatmak isteriz.

Dikkat çekici bir kullanıcı adı ile devam etmek elbette daha hoş olacak ve sizleri farklı bir profile kavuşturacaktır. Dilediğiniz an bu değişikliği yapabilir ve sosyal medyada yeni isminiz ile dolanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı ile Birlikte Profilim de Değişecek mi?

Kullanıcı adı değişikliği ile birlikte profilinizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Arkadaş listeniz, attığınız layklar ya da aldığınız layklar kesinlikle duruyor. Hatta paylaşımlarınıza da herhangi bir şekilde zarar gelmeyecektir. Kullanıcı adı değişikliği yalnızca isminizi değiştirmenize fırsat sunuyor ancak diğer alanlarda değişiklik yapmak isterseniz ayarlar menüsünü ya da profili düzenle menüsünü kullanarak devam edebilirsiniz.

Kullanıcı adı değişikliğine zaman zaman ihtiyaç duyuyoruz çünkü bir süre sonra sahip olduğumuz kullanıcı adları sıkıcı ya da aynı gelmeye başlıyor. Birçok kişinin benzer kullanıcı adını kullanıyor ve tercih ediyor olması da sizi özel olmaktan çıkartıyor ve sıradan bir profile dönüştürüyor.

Dilediğiniz zaman sizler de değişikliğe gidebilir ve instagram kullanıcı adınızı yenileyebilirsiniz. Bununla ilgili herhangi bir sınırlama bulunmuyor ancak çok fazla değişiklik yaptığınızda instagram spam olarak algılayabilir ya da fake hesap olarak nitelendirebilir ve hesaplarınızın askıya alınması da mümkün olacaktır. Çok sık olmaması kaydı ile sizler de değişiklik yapabilir ve yeni kullanıcı adınız ile birlikte sosyal medyadaki yerinizi alabilirsiniz.

Önceki İçerikKablosuz Olarak Telefonu Televizyona Bağlamak
Sonraki İçerikTurkcell Bedava Dakika Kazanma

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz