Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor!

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor!

1349
0

Bu yazımızda whatsapp’ı açmadan mesaj gelmiyor şikayetini ele alacağız ancak öncesinde dilerseniz uygulamaya genel hatları ile göz atalım ve merak ettiğiniz diğer soruları da kısa kısa yanıtlamış olalım.

Whatsapp, en popüler sohbet uygulamalarından bir tanesi ve internet bağlantınız olduğu takdirde sizler de birçok cihaz üzerinden iletişim kurma şansına sahipsiniz. Whatsapp web özelliği sayesinde bilgisayarlarınızı ve tabletlerinizi de gerçek bir iletişim ağına dönüştürme şansına sahip oluyorsunuz. Ücretsiz bir uygulama olması da insanların ilgisini çekiyor ve an itibarıyla milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı cihazlarında bu uygulamaya yer veriyor.

Kullanımı oldukça kolay ve rakiplerine kıyasla daha işlevsel olması da onu daha popüler hale getiriyor diyebiliriz. Henüz kullanmıyorsanız eğer sizler de mağazalardan ücretsiz olarak indirebilir ve bu deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve uygulamayı açmadan mesaj gelmemesi sorununu nasıl çözeceğinize de hep birlikte göz atalım.

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor!

1. Antivirüs uygulamalarının yanı sıra bataryalarınızı daha verimli kullanmak adına indirdiğiniz birçok program kısıtlamalara sebebiyet veriyor. Bu kısıtlamalar whatsapp uygulamasını da sınırlandırabilir. Bu programları kaldırdığınız takdirde büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

2. Mobil ağ kullanıyorsanız bir süreliğine wifi deneyin. Tam tersi bir durum söz onuşu ise bağlantı türünü değiştirmeniz de fayda sağlayacaktır. Sorun hali hazırda devam ediyorsa aşağıdaki adımı izleyebilirsiniz.

3. Ayarlar- uygulamalar- Whatsapp- veri kullanımı adımlarını takip ederek herhangi bir sınırlandırma durumu söz konusu ise bu seçeneği deaktif hale getirmeniz gerekecektir. Bu sınırlandırmalar direkt olarak uygulamaya etki ediyor ve uygulamadan hizmet almanızı da belli oranda etkiliyor.

4. Ayarlar-uygulamalar-menü adımlarını takip ederek uygulama tercihlerini sıfırlamanız da işe yarayacaktır. Yine en çok tercih edilen çözüm önerilerinden bir tanesi budur. Telefonlarınız enerji tasarruf modunda ise bu seçeneği deaktif hale getirmeniz gerekiyor. Enerji tasarruf modundaki cihazlar yalnızca whatsapp uygulamasında değil, birçok farklı uygulamada benzer sorunlar yaşatacak ve kısıtlamalara sebebiyet verecektir.

5. Ayarlar- uygulamalar-Whatsapp izinler adımlarını takip ederek uygulamalar ile ilgili tüm izinlerin açık olduğunda emin olmanız gerekiyor. Herhangi bir kısıtlama durumu varsa eğer karşısındaki tiki kaldırmanız ve onay vermeniz yeterli olacaktır.

6. Whatsapp uygulaması farklı cihazlarda açık olabilir ve eğer bu tür bir durum mevcut ise bütün cihazlardan çık seçeneğini kullanarak sizler de tek bir cihazda kullanmayı deneyin. Sorunu çözecek olan adımlardan bir tanesi de kesinlikle budur. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu uygulamayı yalnızca akıllı telefonlarınızda değil, aynı zamanda bilgisayarlarınızda ve tabletlerinizde de sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz ancak birçok farklı cihazda açık olduğu durumda bildirimler konusunda sıkıntı yaşamanız gayet normaldir.

7. Ayarlar-uygulamalar-Whatsapp depolama seçenekleri adımlarını takip ederek uygulama verilerini temizlemeniz de bildirim almanıza yardımcı olacaktır. Bu adımı düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede uygulama ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

8. Son olarak hepimizin bildiği ve birçok konuda uygulamayı tercih ettiği bir seçenekten bahsetmek istiyoruz. Yukarıda bahsi geçen tüm adımları takip ettiniz ancak yine de sonuç elde edemediyseniz, uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sıfırdan bir uygulama indirmiş olacaksınız ve özetle fabrika ayarlarına geri döneceksiniz.

Whatsapp ile ilgili sorunun çözümünde sizlere yardımcı olmaya çalıştık ve yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerin tamamı, editörlerimiz tarafından test edilmiş olan yöntemlerdir. Eğer cihazlarınızda fiziksel bir sorun yoksa, bahsi geçen adımlardan mutlaka fayda sağlayacak ve sizler de sorunu kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Sonraki İçerikKablosuz Olarak Telefonu Televizyona Bağlamak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz