Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

748
0

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcı ile birlikte var olan popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Instagram hesaptan çıkış işlemi öncesinde dilerseniz uygulamaya göz atalım ve biraz bilgi verelim. Görsel odaklı uygulamalardan bir tanesidir ve paylaşımlarınızı da bu doğrultuda yapabiliyorsunuz.

Kişisel hesapların yanı sıra şirket hesabı da oluşturabiliyor ve markalarınızın tanıtımı ile birlikte kampanya duyurularını da yine bu uygulama üzerinden profesyonel bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Taleplerinize birçok farklı konuda yanıt verecek olan bu uygulama sayesinde sizler de daha güçlü etkileşim alacak ve kalabalık kitlelere hitap etmeyi başaracaksınız. Henüz hesabınız yoksa hemen şimdi bir hesap açabilir ve takipçileriniz ile buluşabilirsiniz.

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Ana konumuza dönecek olursak, hesaplarınızdan nasıl çıkış yapacağınızı da detaylı bir şekilde aktarmak isteriz.

1. Giriş bilgilerini kaydet özelliğini kapatarak başlayacağız ve bunun için de izlememiz gereken adım oldukça basit. Profil sayfanızın hemen sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunun ve açılan pencere üzerinden ayarlar butonuna tıklayın. Ardından güvenlik seçeneğini işaretleyin ve giriş bilgilerini kaydetme seçeneğini kullanarak bu özelliği pasif hale getirebilirsiniz. Oturum açtığınız tüm hesaplar için bu yöntemi eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

2. Giriş bölümünden çoklu hesap girişi butonuna tıklayın ve bu özelliği de pasif hale getirin.

3. Son olarak hesaplarınızdan çıkış yapma işlemini anlatacağız ve yine bu adımlar da oldukça basit. Ayarlar-çıkış yap adımlarını takip ederek sizler de hangi hesaplardan çıkış yapmak istediğinizi belirleyebiliyor ve saniyeler içerisinde işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

4. Bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de hesaplarınızdan çıkış yapmış olacaksınız. Tüm bunlara rağmen çıkış işlemi gerçekleşmiyorsa eğer uygulamayı güncellemeyi ya da silip tekrar yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

Farklı Cihazlarda Oturum Açma

Instagram uygulamasını cep telefonlarınızda olduğu gibi bilgisayarlarınızda ve tabletlerinizde de kullanabiliyorsunuz. Burada önemli bir husus var ve cep telefonu kullanıcılarına sunulan ayrıcalıkların çok daha fazla olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bilgisayar aracılığı ile giriş yaptığınız takdirde dm üzerinden mesaj atamıyor ve aldığınız mesajlara yanıt veremiyorsunuz. Bunun için kullanacağınız programlar da ne yazık ki fayda sağlamayacaktır. Yorum yapabilirsiniz ya da yorum beğenebilirsiniz ancak iletişim kurmak ne yazık ki mümkün değil. Instagram2ın bu konuda bir güncellemeye ihtiyacı var çünkü bilgisayar üzerinden bu programı kullanmayı tercih eden çok fazla kullanıcı var.

Farklı Cihazlardaki Oturumu Kapatma

Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızda açık olan oturumlarınız varsa ya da bir başka kişinin cihazında oturum açmışsanız eğer bunu tek bir tık ile kapatabilir ve hesaplarınızdan çıkış yapabilirsiniz. Yazımızın başında bahsettiğimiz yöntem ile birlikte oturumu kapatmak ve çıkış yapmak mümkün. Bu sayede tek bir cihaz üzerinden devam etme şansı elde ediyorsunuz ve bilgilerinizi de koruma altına almış olacaksınız.

Instagram hesaplarınız farklı bir cihazda açıldığında ve size ait bilgiler kullanıldığında bir bildirim alacaksınız ve mail yolu ile bu konuda uyarılıyorsunuz. İşte bu tür durumlarda tüm cihazlardan çıkış yap demeniz yeterli olacaktır ve bu sayede hesaplarınızın çalınma ihtimalini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Farklı cihazlardaki oturumlarınızı kapatmanızı tavsiye ediyoruz çünkü insanlar bilgilerinize kolayca ulaşabiliyor ve daha da kötüsü özel mesajlarınıza erişebilir ve takipçilerinizi de ele geçirebilir. Büyük sayfaların bu konuda çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Instagram hesaptan çıkış işlemi ile birlikte diğer detayları da siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya çalıştık…

Önceki İçerik“Google Play Hizmetleri Durduruldu” Hatası
Sonraki İçerikAnne ve Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz