Ana sayfa Mobil Anne ve Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Anne ve Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

12213
20

Günümüzün en önemli haberleşme aracı olan cep telefonları belirli bir yaştan sonra herkesin sahip olmak istediği şeylerin başında gelmektedir. Haberleşme aracı olan cep telefonunu nasıl aldırılır? Cep telefonu aldırmak için neler yapılmalı?

Telefon mucidi olan Amerikalı Martin Cooper Motorola şirketinde mühendis olarak çalışırken 1973 yılında ilk cep telefonunu geliştiren kişidir. Telefon geçmişten günümüze hiç kuşkusuz en önemli haberleşme kaynağıdır. Eskiden sadece görüşme ve SMS göndermeye yarayan cep telefonları günümüzde kamera, internet özelliklerinin olması ile tüm zamanımızı cep telefonu ile geçirmeye başladık.

Ortaokulu bitirip liseye başlanılan dönemde arkadaşlar arasında iletişim kurmada önemli bir etken görülmektedir. Bu bahaneyle çocuğunuz “herkesin var, benim yok” diye ısrarcı davranabilir. Uzmanlar cep telefonunun yanlış zamanda alınmasının bir bomba kadar tehlikeli olabileceğinde bahsetmektedir. Pe ki çocuğunuz için cep telefonu kaç yaşında alınmalı? Aslında telefon almanın ideal bir yaşı yok. Bazı uzmanlar 14 bazıları ise 20 yaşın uygun yaş olduğunu düşünmektedir. Peki Anne ve babaya nasıl cep telefonu aldırılır? Bugünkü yazımızda sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri Neler?

Öncelikle ailenizin maddi durumunu sorgulamalısınız. Ailenizin maddi durumu cep telefonu almak uygun mu? Bu konuda fazla baskıcı olmayın. Sonuçta ailenizin maddi durumu buna uygun olmayabilir. Ailenizin maddi durumu size göre iyi olabilir ancak aileniz size her durumu anlatmaz. Uygunsa önemli bir engel ortadan kalkmış olacaktır.

Anne ve babalara göre çocuklarının cep telefonuna sahip olması demek, çocuklarının dersten geri kalacağı düşüncesidir. Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız derslerinizde sorun olmayacağını ailenize hissettirmeniz gerekmektedir.

Ödül yöntemini kullanarak örneğin sınıf geçme, istenilen not ortalaması, istenilen okulu kazanma v.b ödülleri ortaya koyarak bunların gerçekleşmesi durumunda talep edebilirsiniz. Bu yöntem hem ailenizi hem de sizi mutlu edecek bir yöntemdir.

Yaş günlerinizde size hediye almaları konusunda bu isteğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede yaş gününüzde istediğiniz bir marka ya da cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Ailenize size alınacak cep telefonunun sorumluluğunu alabileceğinizi, zarar vermeyeceğinizi, size güvenebileceği konusunda kendinizi ispatlamalısınız.

Derslerinize çok çalışıp, ailenize getireceğiniz güzel bir karne ile bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Özellikle sömestr ve yaz tatillerinde karnede ki güzel notlarınız ile cep telefonu almaları konusunda ısrarcı olup aldırabilirsiniz.

Düşük bir modele sahip cep telefonunuz var ve üst modele sahip akıllı bir telefon nasıl aldırabilirim diyorsanız eğer. Öncelikle yeni bir cihaz alınmasının neden gerekli olduğunu sakin bir şekilde anlatın. Anne ya da babanız hemen kestirip atıyorsa itiraz etmeyin. Agresif hareket etmeyin, bunun yerine teşekkür edin.

Yaş gününüzü ya da karne dönemini bekleyecek zamanınız yoksa eğer, bu isteğinizi ailenizle direk olarak paylaşın. Anne ya da babanıza cep telefonu isteğinizi söyleyin. Cep telefonu alındığında derslerinizi olumsuz etkilemeyeceğini, ihtiyacınız olduğu kadar internette zaman geçireceğinizi anlatın. Sonuç olumsuz da olsa tavır yapmayın. Düşünmeleri için onlara belirli bir süre verin.

Çok yüksek model ya da çok pahalı bir model talep etmemelisiniz. Talep ediyorsanız bunun karşılığını ödeyebileceğinizi dile getirebilirsiniz. Bunun için şu önerilerde bulunabilirsiniz. Haftalık harçlıklarınızı kesmesini talep edebilirsiniz. Ev işlerinde yardımcı olabilir, yaz tatilini çalışarak ikna edebilirsiniz.

Cep telefonunuzu okula götürmemelisiniz. Okula götürdüyseniz okulda kullanmamalı, çantanızda saklamalısınız. Cep telefonunu haberleşme ve ihtiyaçlarınız dışında fazla kullanmamalısınız. Cep telefonu konusunda fazla ısrarcı olmayın. Bir gün mutlaka ikna edeceksiniz.

“Cep Telefonu Aldırma Yolları” konumuz sizler için faydalı olduysa yorum bölümüne yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

20 YORUMLAR

  1. ailemin korkusu derslerime çalışmamam evde kullanılmayan bir telefon var ama bana kullandırtmıyorlar ne yapabilirim bana yardımcı olabilir misiniz

    • Derslerini aksatmayacagini hatta daha da adapte olacağını telefonu bir rahatlama aracı olarak kullanacağını söyle

  2. Bu taktikleri deneyeceğim. Umarım bir telefon alırlar. Maddi durumumuz çok iyi ama küçüksün daha diyorlar.

  3. tüm arkadaşlarımın var şuan lise 1e gidiyorum ama benim hala bir tlfonum yok 🙁

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here