Ana Sayfa Mobil Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

374
0

Operatör destekli hizmetlerden bir tanesi olan gizli numara servisinden sizler de faydalanabilirsiniz. Gizli numaradan arama nasıl yapılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek adına buradayız.

Bazı durumlarda numaranızı gizlemek zorunda kalabilirsiniz ve bunun için kullandığınız operatör sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Numaralarınızı gizlemek için elinizde çok fazla seçenek var ve bu seçenekleri de az sonra detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.

İkili ilişkilerde sorun yaşadığınızda ve karşı taraf çağrılarınıza yanıt vermediğinde numaranızı gizleyerek arama yapabilirsiniz. Bununla birlikte karşı tarafın numaranızı tespit etmesini istemediğiniz anlarda da yine numara gizleme servisinden hizmet alabilirsiniz. Eğer arayacağınız kişi gizli numaralardan gelen çağrıyı kabul etmiyorsa ne yazık ki aramalarınız düşmeyecektir. Şimdi dilerseniz gizli numaradan nasıl arama yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve sizleri de bu konuda bilgi sahibi yapalım.

Kod Kullanımı ile Gizli Numaradan Arama

Birçoklarımızın yıllardır kullandığı ve hatta en popüler yöntem olan kod kullanımı ile birlikte gizli numaradan arama yapabiliyorsunuz. #31# ve ilgili numarayı tuşladığınız takdirde karşı taraf numaranızı herhangi bir şekilde göremeyecek ve gizli numara şeklinde aramalarınız ulaşacaktır. Bu kodu kullanarak gizli numara araması yapabilirsiniz ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer karşı taraf bu tür çağrıları kabul etmiyorsa ne yazık ki yapılacak bir şey kalmıyor.

Bu kod tek kullanımlıktır ve iptal etmenizi gerektirecek bir durum da söz konusu değildir. Hangi numarayı aramak istiyorsanız, kodun sonuna numarayı ekleyerek aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm operatörler tarafından destekleniyor ve hattınız ne olursa olsun sizler de bu şekilde arama gerçekleştirebiliyorsunuz. En kolay yöntemlerden bir tanesidir ve dilerseniz sizler de bu deneyimi hemen şimdi yaşayabilirsiniz.

Telefon Ayarları Üzerinden Numara Gizleme

Ayarlar-telefon numaramı göster adımlarını takip ederek bu seçeneği deaktif hale getirmelisiniz. Bu sayede sizler de numaralarınızı gizlemiş olacaksınız ve tekrar aynı adımı takip edene dek numaranız gizli kalacaktır. Tek kullanımlık değildir ve her aramada gizli numara şeklinde karşı tarafa ulaşmış olacaksınız.

Bu özelliği iphone ve android kullanıcıları sorunsuz bir şekilde aktif hale getirebiliyor ve gizli numara üzerinden arama yapmak istiyorsanız eğer sizler de bu adımları takip edebilirsiniz. İletişim konusunda sorun yaşadığınız ve çağrılarınızı reddeden birileri varsa eğer gizli numara üzerinden arama yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede karşı tarafa numaranız iletilmeyecek ve hangi numaranın kendisini aradığını da göremeyecektir.

Gizli Numaralara Kapalı Olan Hat!

Bu durumda ne yazık ki herhangi bir iletişim seçeneği söz konusu hale gelmiyor. Numaralarınızı gizleyip arama yaptığınız takdirde karşı tarafa ulaşamayacaksınız. ‘’Bu kişi gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmiyor’’ bildirimi karşınıza çıkacaktır.

Gizli Numara Neden Tercih Edilir?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer sizinle sohbet etmek istemeyen ve kendisine ulaşmanızı engelleyen birileri varsa, gizli numara ile birlikte telefonu açmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra herhangi bir firma ile görüşme yapacak ya da şahıs ile iletişim kuracak olduğunuz durumlarda numaranızın deşifre edilmesini istemiyor da olabilirsiniz.

Bu tür durumlarda sizler de operatörlerin sunduğu gizli numara servisinden en iyi şekilde faydalanabilir ve karşı taraf ile daha sağlıklı ve güvenli bir biçimde iletişime geçebilirsiniz. An itibarıyla tüm operatörlerin gizli numaradan arama hizmeti sunduklarını da hatırlatmak isteriz. Yazımızda yer alan adımları takip ettiğiniz takdirde numaralarınızı gizleyebilecek ve iletişimi daha güvenilir hale getirme şansı elde edeceksiniz.

Önceki İçerikTürk Telekom (Avea) Bedava Dakika Kazanma
Sonraki İçerikTurkcell Ödemeli Arama Nasıl Yaparız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz