Ana Sayfa Sosyal Medya YouTube Neden Açılmıyor?

YouTube Neden Açılmıyor?

118
0
youtube-neden-acilmiyor

Günümüzün en önemli video sitesi ve video arama motoru olan YouTube’da milyonlarca kişi arama motorlarında konu ile ilgili arama yaptı. Yaşanan giriş sorunu sebebiyle milyonlarca kişi sorunun kaynağını merak ediyor. Peki Youtube’da video neden açılmıyor, çöktü mü? İşte detaylar…

Dünyaca kullanılmakta olan YouTube’da bazen erişim sorunu yaşanmaktadır. Google’ın yan kuruluşu olarak faaliyetlerine devam eden YouTube, Google’ın satın alınmasının ardında ilk kez bu kadar uzun süreli sorun yaşadı. YouTube neden açılmıyor sorunu ise Google üzerinden milyonlarca kişi tarafından aranmıştır.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri San Bruno Kaliforniya şehrinde olan YouTube bir video barındırma sitesidir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006 yılında Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Youtube.com adresine giriş yaptığınızda YouTube sayfası yerine hata sayfası açılıyorsa sorun aşağıdaki nedenlerden kaynaklı olabilir.

youtube-neden-acilmiyor

YouTube Neden Açılmıyor?

*Bağlantınızı kontrol edin. Diğer web sitelerine erişebildiğinizden emin olun.

*Ağ yöneticiniz ya da ISS’niz YouTube’u engelliyor olabilir.

*Google Apps alanındaysanız YouTube, alanın yöneticisi tarafından etkinleştirilmemiş olabilir. YouTube’u hizmet olarak eklemeyi unutmayın.

*İnternet ağınızı değiştirin.

*Tarayıcı üzerinden YouTube’u açmayı deneyin.

*VPN uygulamasını kullanın

*Başka bir cihazdan deneyin.

*Cihazınızı tekrar açıp kapatın.

*YouTube ayarlarından ön belleği ve verileri silin.

*Uygulama ayarlarından YouTube güncellemelerini kaldırınız.

İnternet Bağlantı Sorunu

Akıllı cihazınız üzerinden YouTube bağlanmakta sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken internet ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Wi-Fi ya da mobil veri üzerinden yapacağınız bağlantılarda sorun devam ediyorsa internet bağlantınızı kapatıp tekrar açın. Sorun devam ediyor ve internet bağlantınızı  Wi-Fi üzerinden alıyorsanız, modeminizi tekrar başlatmanız sorunu gidermeniz için çözüm olacaktır. Modem üzerinde bağlı olduğu pot bazı durumlarda internet bağlantınızı engelleyebilir. Bu tarz durumlarda yapmanız gereken işlem modemi kapatıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar açarsanız büyük ihtimal sorun da çözülmüş olacaktır.

“500 internal server error” Sorunu

YouTube neden açılmıyor tarzındaki sorunun kaynağı “500 internal server error” şeklinde bir hata sonrasında ortaya çıktığından bahsedilmektedir. Akıllı cihazınızdan YouTube’a giriş yaptığınızda böyle bir sorun ile karşılaşırsanız, tek yapmanız gerek beklemek olacaktır. Bu hata doğrudan YouTube server sisteminden kaynaklı bir durumdur. Sorunun en fazla 30 dakika içerisinde giderildiği pek çok platformdan duyurulmuştur.

YouTube Güncellemeleri Kontrol Edin

Google Play Store’a giriş yaparak mevcut güncellemeleri kontrol edin. YouTube üzerinden bir güncelleme yapılması gerektiğinden söz ediliyorsa doğrudan güncelleme yapabilirsiniz. YouTube güncellemenin boyutu fazla değildir. Akıllı cihazınız, otomatik güncellemeye kapalı ise güncellemeyi manuel olarak onaylamalısınız.

Tüm bunlara rağmen YouTube hala açılmıyorsa, bu sorun herkeste var demektir. Tek yapmanız gereken Google sunucularında yapılan güncellemelerin bitmesini beklemek.

Önceki İçerikTürk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikSpam Nedir? Spam Ne Demek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz