Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

268
0
whatsappta-engellendigimi-nasil-anlarim

Ücretsiz sohbet uygulamaları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Whatsapp, son dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir görüntü sergiliyor. Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve dilerseniz bu sorudan hemen önce uygulamayı da konuşalım.

Sohbet ederken bir anda karşı tarafa ulaşamadığınızı fark ediyorsunuz ancak bu sorun her zaman engellendiğiniz anlamını taşımıyor. İnternet bağlantınız ile alakalı sorunlarda da bunu yaşayabiliyorsunuz. Gelin hep birlikte engellendiğinizi nasıl anlayabileceğinize detaylı bir şekilde göz atalım.

whatsappta-engellendigimi-nasil-anlarim

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

  • İlgili kişi ile olan sohbet ekranına giriş yapın ve son görülme saatini kontrol edin. Eğer bu bilgiyi alamıyorsanız engellenmiş olabilirsiniz ancak yine de kesin bir yöntem değildir ve karşıdaki kişinin son görülmeyi kapatıp kapatmadığını da ne yazık ki tespit edemiyoruz. İhtimallerden biri ve kesin kanıya varmak ne yazık ki mümkün değildir.
  • Bir diğer unsur ise çevrim içi görünüp görünmeme detayıdır. Eğer engelleme durumu söz konusu ise ilgili kişinin çevrim içi durumunu da kesinlikle göremezsiniz. Tabi karşı taraf bu özelliği de kapatmış olabilir ve yine kesin bir kanıya varmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır.
  • Mesaj atmak ve test etmek sağlıklı bir yöntem olabilir. Kişiye mesaj atın ve iki tik olmasını bekleyin. Eğer bahsettiğimiz gibi iki tik olursa engellendiğinizi düşünmenize gerek yoktur. Fakat günlerce tek tik oluyorsa ve bu şekilde kalmışsa yeniden şüpheye düşebilirsiniz. Peki kesin sonuç mu? Ne yazık ki hayır. Gelin hep birlikte kesin olarak engellenip engellenmediğinizi nasıl öğreneceğinizi hep birlikte inceleyelim ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapalım.
  • Engellediğini düşündüğünüz kişinin numarasını farklı bir telefona kaydedin ve whatsapp üzerinden kontrol edin. Eğer profil fotoğrafı sizde görünmüyor ancak karşı tarafta görünüyorsa ya da atılan mesaj doğrudan iki tik oluyorsa engellendiğinizi kesin olarak bilebilirsiniz. Bu yöntem en sağlıklı ve en doğru yöntem olarak karşımıza çıkıyor ve kontrol etmesi de kesinlikle çok daha kolay olacaktır.

Profil Fotoğrafı Görünmüyor?

Kullanıcıların en çok söylediği ve karşı karşıya geldiği durumlardan bir tanesi de budur. Profil fotoğrafını her göremediğinizde kişinin sizi engellediğini düşünmeniz ne yazık ki doğru olmayacaktır. Sıradan bir azman diliminde canı sıkılmış ve profil fotoğrafını kaldırmak istemiş de olabilir. Beni engellemiş diye düşünüp senaryolar yazmanıza gerek yok. Mesaj atıp kontrol edebilir ya da doğrudan sorabilirsiniz. Alacağınız cevap ile birlikte rahat bir nefes alacağınızı düşünüyoruz. Engel konusunu kesin olarak çözümlemek ve bunun kararını vermek adına az önce bahsettiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz. Farklı bir telefona kaydetmek ve bu şekilde sorgulama yapmak kesinlikle daha doğru olacaktır ve zaten binlerce kullanıcı da bu şekilde hareket etmeyi tercih ediyor.

Whatsapp Engelleyenleri Gösteren Program

Arkadaşlar buna benzer çok sayıda başlık var ve forumları incelediğiniz takdirde sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bu programların hiçbiri Whatsapp tarafından onay verilen ya da desteklenen programlar kesinlikle değildir. Kötü niyetli yazılım olduğunu da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Program desteği almak ya da bu tür yazılımları cihazlarınıza yüklemek emin olun cihazlarınıza zarar verecek ve yazılımsal sorunları da beraberinde getirecektir.

Whatsapp engelleyenleri gösteren diye iddia eden bu tür uygulamalara lütfen itibar etmeyin ve herhangi bir şekilde indirmenizi de tavsiye etmiyoruz. Yapmanız gereken şeyleri maddeler halinde sıraladık ve sizinle paylaştık.

Önceki İçerikWhatsapp Sticker Uygulamaları
Sonraki İçerikTelefonum Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz