Ana Sayfa Mobil Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

5152
0
turkcell-numara-degistirme-nasil-yapilir

Diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell’de müşterilerine numara değiştirme hizmeti vermektedir. Turkcell hat kullanıyorsanız pek çok farklı nedenden dolayı numara değiştirmek isteyebilirsiniz. Numara değiştirmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri olan Turkcell numara değiştirme nasıl yapılır? Sorusunun yanıtına yazımızda detaylı olarak yer verdik.

Turkcell Numara Değiştirme işlemini yapabilmek için müşteri hizmetlerini arayıp müşteri hizmetlerine bağlanarak  ya da bayi ziyaretine giderek numara değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell’ de faturalı ve faturasız hat sahipleri numara değiştirme imkanına sahiptir.

Numara değiştirme işlemini operatörler bazen kolay bir şekilde gerçekleştirirken bazen de istediği işlemlerden dolayı zorluklar çıkarmaktadır. Turkcell numara değişikliği işleminizi var olan numaranızı iptal etmeden son 2 rakamını ya da son 4 rakamını farklı bir numara ile değiştirerek yapabilirsiniz. Ya da dilediğiniz numarayı seçebilirsiniz. İstediğiniz numara müsaitse yani başkası tarafından kullanılmıyor ise o numarayı kullanabilirsiniz. Turkcell numara değiştirme işleminizi yaptıktan sonra eski numaraya dönüş yapamazsınız.

turkcell-numara-degistirme-nasil-yapilir

Turkcell Numarası Kendi Başına Değişir Mi?

Turkcell ile hat kullanıcısı arasında yapılan sözleşmeden dolayı Turkcell, numara değişikliği için size sormadan hiçbir şekilde işlem yapmamaktadır. Sizin onay vermeniz durumunda Turkcell numara değiştirme işlemi gerçekleşir. Bu yapılan işlem ücretli olduğu için Turkcell müşteri hizmetleri kullanıcıdan kesinlikle onay alır.

Turkcell Numara Değişimde Fatura Nereye Ulaşır?

Turkcell numarasını değiştirmek isteyen müşteriler değiştirme işlemini yaptıktan sonra mevcut faturanın nereye geleceğini merak etmektedirler. Fatura numara değiştirme işleminden önceki ay eski numaraya gelmektedir.Fatura dışındaki diğer aylar için gelecek faturalar ise yeni numaraya gelmektedir.

Turkcell Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

*Hat üzerinize kayıtlı ise

*532’li Turkcell Müşteri Hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

*Bayi üzerinden numaranızı değiştirmek istiyorsanız kimlik belgenizle Turkcell mağazasına başvurabilirsiniz.

*Hattınız başkası adına kayıtlı ise Turkcell Mağazasına hattın kayıtlı olduğu kişinin vekalet belgesi ve kendi kimliğinizle başvuru yapmalısınız.

*Numara değişikliği 60 günde 1 kere yapılabilir ve yılda 3 kere ile sınırlıdır.

*01.10.2018 tarihi itibari ile numara değişikliği ücreti bireysel aboneler için KDV ve ÖİV dahil 24.5 TL’dir

Yeni bir hat almaktansa numara değişikliği yapmak daha ekonomiktir. Turkcell numaranızı değiştirdikten sonra mevcut haklarınız yeni numaranıza tanımlanmaktadır. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikVodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikTürk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz