Ana Sayfa Mobil Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

1883
0
vodafone-numara-degistirme-nasil-yapilir

Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır? Sorusu Vodafone kullanıcıları arasında en yaygın, merak edilen konulardan biri. Bu yazımızda Vodafone numarasını yeni bir hat almadan nasıl değiştirilebilir? Vodafone numaramı nasıl farklı bir operatöre taşırım? Sorularının cevabını açıklamalı bir şekilde bulabilirsiniz.

Dünyanın en büyük GSM operatörü olan Vodafone 1984 yılında İngiltere’de kuruldu. Bir dizi birleşme ve satın alma ile telekomünikasyon alanında dünya birinciliğini elde eden Vodafone şu anda dünyanın en büyük şirketlerinden biri halinde. 2005 yılında telsim’i satın alarak Vodafone adı altında hizmet vermeye devam etmektedir. Avantajlı tarifeleri ile popüler hale gelen Vodafone, günümüzde en iyi hizmet sağlayan firmalardan birisidir.

Sunduğu kaliteli hizmet ve kampanyalarla numarasını Vodafone’a taşımak isteyenler olacaktır. Yada yeni hat almadan Vodafone hattını, numarasını değiştirerek kullanmak isteyenler olacaktır. Ancak bu iki işlem birbirinden farklı karıştırılmamalı.

Vodafone Numara Değiştime

Vodafone hat kullanıcıları diledikleri zaman numarasını, son hanesini ya da birkaç hanesini değiştirebilirler. Numaranızda değişiklik yapmak için pek çok farklı nedenleriniz olabilir. Ancak numaranızda değişiklik işlemini yaptıktan sonra tekrar eski numaranıza dönmek zor olabilmektedir. Siz numara değişikliğini yaptıktan sonra eski numaranız başka bir kullanıcıya satılacaktır.

vodafone-numara-degistirme-nasil-yapilir

Vodafone numaranızın son hanesini ya da birkaç hanesini değiştirme işlemini müşteri hizmetlerini arayarak ya da bayilerden yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için hattınızın sizin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Numara değişikliğini yaptıktan sonra kullandığınız tüm paket ve hakları yeni numaranıza aktarabilirsiniz. 0542 542 00 00 numarasını arayarak numara değiştirme işleminizi yapabilirsiniz. Bu uygulamaları yaptıktan sonra Vodafone numara taşıma işleminizi ya da numara değiştirme işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Vodafone Numaramı Nasıl Taşırım?

Vodafone kullanıcılarını ortak sorunu olan Vodafone numarasını taşıma işlemi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Vodafone hat kullanıcıları hattından memnun kalsa da uygulanan kampanyadan memnun kalmayan ya da farklı sebepten ötürü numarasını farklı bir hatta taşımak istemektedirler. Eğer sizde farklı bir operatörden Vodafone hattına geçmek istiyorsanız ya da Vodafone hattınızı farklı bir operatöre taşımak istiyorsanız aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Vodafone abonesi iseniz ve hattınızı farklı bir operatöre taşımak istiyorsanız:

Vodafone hattınızı farklı bir operatöre taşımak istiyorsanız, bu işlemi internet üzerinden ya da herhangi bir bayi ye giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Vodafone hattınızı farklı bir operatöre internet üzerinden taşırken operatörün adını tarayıcınıza yazarak yanına da numara taşıma başvuru sayfası yazmanızdır. Örneğin Vodafone hattınızı Turkcell’e taşımak istiyorsanız Turkcell numara taşıma başvuru sayfasına giriş yaparak formu doldurup işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için numaranızın sizin üzerinize kayıtlı olması ve son 3 ay boyunca Vodafone’da olması gerekmektedir. Bu durum tüm taşıma işlemlerinde geçerli bir durumdur.

Farklı bir operatörde bulunan hattınızı Vodafone’a taşımak mı istiyorsunuz?

Farklı bir hat üzerinden Vodafone hat üzerine geçmek istiyorsanız taşımak istediğiniz numaranın sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için 3 ay boyunca eski hattınızı kullanmış olmanız gerekmektedir. Bu işlemi internet üzerinden başvuru yaparak ta yapabilirsiniz. Ya da bayi ziyaretinde bulunarak işleminizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra hattınızı 3-4 gün ya da en fazla 1 hafta içerisinde adresinize gönderilmektedir.

Önceki İçerikAndroid Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikTurkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz