Ana Sayfa Android Samsung Telefonlarda İki Farklı Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Samsung Telefonlarda İki Farklı Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

38
0
samsung-telefonlarda-iki-farkli-whatsapp-hesabi-nasil-kullanilir

Samsung marka telefon sahibi iseniz eğer whatsapp kullanımını çok daha aykırı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Samsung telefonlarda iki farklı whatsapp hesabı nasıl kullanılır? sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve az sonra bahsedeceğimiz adımları takip ederek sizler de bu eylemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Dilerseniz nasıl yapılacağını aktaralım ve daha fazla vakit kaybı yaşamamış olalım.

  • Bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekelim ve hemen ardından sağ üst kısımda bulunan dişli çark simgesine dokunalım ve ardından ayarlar menüsünü açalım.
  • Gelişmiş seçenekler ile devam edelim.
  • Buradan dual Messenger seçeneğini bulup aktif hale getirelim.
  • Whatsapp’ın hemen yanında bulunan seçeneği de aktif ederek devam edelim ve hemen ardından açılan uyarı penceresinde install yani yükle butonuna basalım.
  • İkinci bir whatsapp kısa yolu oluşturdunuz ve bu simgeye tıkladığınız takdirde artık sizler de iki farklı kullanıma ortak olabileceksiniz.

Bu ayrıcalık yalnızca whatsapp için geçerli değil, Facebookve Snapchat gibi uygulamaları da iki farklı ekranda kullanabiliyorsunuz. Android işletim sistemine sahip cihazlarda ve Samsung marka telefonlarda bu özellik zaman zaman hayat kurtarıyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de adımlarınızı atabilir ve ilgili yöntemi uygulayarak yardım alabilirsiniz.

Bunun için ekstra bir program ya da yazılıma ihtiyacınız yok. Samsung marka telefonların yeni dönem cihazlarında bu özellik zaten kurulu bir şekilde geliyor ve yukarıda bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli oluyor. Gayet işlevsel bir özellik olduğunu düşünüyoruz ve eğer hem Whatsapp’ta hem de sosyal medyada çok fazla vakit geçiriyorsanız sizler de bu yöntemi tercih edebilirsiniz. bu sayede zamanı lehinize çevirecek ve whatsapp uygulamasının kontrolünü de daha kolay bir şekilde elinize almış olacaksınız.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi sosyal medya uygulamalarının büyük bir kısmı için de bu özellikten faydalanabilir ve iki farklı hesap yönetimini sizler de hiçbir ücret ödemeden ve program yardımı almadan mümkün hale getirebilirsiniz.

Önceki İçerikIPhone’da Aramalar Otomatik Olarak Yanıtlama Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikIphone’da Sim Kilidi Nasıl Açılır, Nasıl Kapatılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz