Ana Sayfa Oyun Pubg Mobil’de Donma ve Kasma Sorunu

Pubg Mobil’de Donma ve Kasma Sorunu

140
0

Oyun tutkunlarının sıkça yaşadığı sorunlara değinmeye devam ediyoruz. Dönemin popüleri haline gelen Pubg’yi konuşacağız. Pubg Mobil’de donma ve kasma sorunu ile ilgili birçok unsur söz konusu e bu detayları ele alarak çözüm üretebildiğiniz takdirde sizler de daha keyifli ve daha sorunsuz bir oyuna imza atmış olacaksınız.

Donma ve kasma sorunu sebebiyle oyun heyecanını tam manasıyla yaşayamıyor ve daha da kötüsü kaybetmeye mahkum hale geliyorsunuz: Bilmeniz gereken bazı detaylar var ve bu detayları paylaştıktan hemen sonra nasıl çözüm üretebileceğinizi de birlikte inceleyeceğiz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Pubg Mobil’de Donma ve Kasma Sorunu Çözümü

– Donma sorununun en önemli nedenlerinden bir tanesi oyunun yüksek grafiklere sahip olmasıdır. Eğer cihazınız bu konuda yetersiz kalıyorsa sorunu çözümlemek adına yapabileceğiniz tek şey grafik ayarlarını düşürmek olacaktır. Amiral olarak nitelendirdiğimiz ve oyun severlerin en çok tercih ettiği cihaz türleri, bu konuda sizleri yormayacak ve oyun keyfinizi de bölmeyecektir. Elbette grafik ayarlarını minimuma indirgediğinizde de karşınıza birtakım sorunlar çıkacaktır ve görüntü kalitesi bakımından tam manasıyla verim alamayacağınızı da belirtmek isteriz.

Kare oranını düşürmek de yine donma ve kasma sorununu en aza indirgemek adına uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesidir. Kare oranını düşürmek, görüntü kalitesine de olumsuz yansımıyor ve en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Arka planda aktif olarak çalışmaya devam eden uygulamaların olmadığından emin olmanızı istiyoruz. Kapatmayı unuttuğunuz uygulamalar, cihazlarınızı yavaşlatacağı gibi oyunun donmasına da sebebiyet verecek ve oyun keyfini bir şekilde baltalayacaktır.

Bağlantı hızını kontrol etmeyi denediniz mi? 5 Gz bandında wifi desteği, birçok farklı kaynakta tavsiye edilen olarak karşımıza çıkıyor ve donma sorununu ortadan kaldırmak adına bu adımı da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte ağı sizden başka kullanan varsa eğer donma sorunu yaşamanız gayet normaldir. Oyun oynayacağınız anlarda internetinizi tek başınıza kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde paylaşılan ağ ile birlikte bağlantı hızı yavaşlayacak ve oyundan elde edeceğiniz verim de düşecektir.

Modeme yakın durmaya çalışın. Sizlere komik ya da saçma gelebilir ancak bağlantı kalitesini ve hızını arttırmak adına en doğru ve en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir.

– Oyun anında internet üzerinden herhangi bir dosya indirmek de bağlantı hızınıza doğrudan etki edecek ve bu da oyunda donma sorununa neden olacaktır. İnternetinizi yalnızca oyun niçin kullandığınız takdirde bu sorunu çok sık yaşamayacaksınız ve elbette yukarıda bahsi geçen diğer detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Mobil cihazınız, donanımsal bakımdan yetersiz ise elinizden çok da fazla bir şey gelmeyecektir. Yapabilecekleriniz kısıtlı ancak verim almak adına bu yöntemler yeterli olacaktır. Daha kaliteli bir cihaz ve daha güçlü bir bağlantı ile sizler de oyun heyecanını bir üst seviyeye taşıma şansı elde ediyorsunuz.

Oyun tutkunlarının yakından tanıdığı ve kısa süre içerisinde milyonlarca telefona ulaşan pubg, gerek hikaye gerek karakterler bakımından muazzam bir seviyeye taşınmış durumda. Yeni nesil ile birlikte eskiler de bu oyunun bağımlısı haline geldi ve hatta en çok konuşulan isimlerden biri olduğunu da görebiliyoruz.

Bu oyunu nasıl daha rahat oynayabileceğinizi ve en sık karşı karşıya geldiğiniz sorun olan donma sorununun nasıl çözümlenebileceğini aktarmaya çalıştık. Sizler de yukarıdaki adımları takip ederek sorunu minimuma indirgeyebilir ve haz duygusunu da bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Yapabilecekleriniz her ne kadar kısıtlı gibi görünse de Pubg Mobil donma ve kasma sorununu kesinlikle fayda sağlayacak ve tatmin edici bir boyuta ulaşacaktır.

Önceki İçerikInstagram’a Giremiyorum!
Sonraki İçerik1 Mil Kaç Kilometredir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz