Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Şifre Değiştirme ve Yenileme Nasıl Yapılır?

Instagram Şifre Değiştirme ve Yenileme Nasıl Yapılır?

325
2
instagram-sifre-degistirme-ve-yenileme-nasil-yapilir

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’da şifre yenileme ve değiştirme işlemini yapmak oldukça kolay. Instagram kullanıcıları şifre yenileme ve değiştirme işleminin nasıl yapıldığını araştırıyor. Sizlerde şifremi unuttum ya da nasıl yenilerim diyorsanız işte bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Popüler sosyal medya devi Instagram şifresini unutanlara ve yenilemek isteyenlere çözüm yolları sunmaktadır. Instagram şifre yenileme ya da unutanlar için yeni şifre nasıl oluşturulur? İşte detaylar…

Instagram Şifre Yenileme

Dünyanın en büyük sosyal medya devi olan Instagram, kullanıcılarına şifre yenileme ve şifrelerini unutmaları halinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Instagram şifresini yenilemek isteyen kullanıcıların hesap şifresini bilmesi gerekiyor. Sonrasında yapmanız gereken bilgisayar ya da mobil cihazınızdan hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Eski şifrenizi bilmiyorsanız bilgisayar üzerinden Instagram şifrenizi değiştiremezsiniz. Şifrenizi bildiğinizi varsayarak şifre değiştirme işlemini anlatmaya geçelim.

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil ayarları ve sonrasında sol alanda yer alan şifre değiştir butonuna tıklayın.
  • Açılan pencerede eski şifre, yeni şifre ve yeni şifreyi tekrar gir seçeneğinden işleminizi yapın.
  • Şifreyi kaydet butonunu tıklayarak işleminizi sonlandırın. Instagram hesabınıza belirlediğiniz yeni şifre ile giriş yapabilirsiniz.

instagram-sifre-degistirme-ve-yenileme-nasil-yapilir

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim?

Popüler sosyal medya platformu Instagram şifresini unutan kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. İşte Instagram şifresini unutanlar için nasıl şifre geri alınır? Sorusunun cevabı…

Instagram sizin için kayıtlı olan e-posta adresinize şifre sıfırlama bağlantısı gönderiyor. Sayfada yer alan “Şifreni mi unuttun?” butonunu tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında Instagram size “Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir ve sana hesabını yeniden girebilmen için bir bağlantı gönderelim “diye mesaj ile karşılayacaktır. Bu bölümde Instangram şifre yenilemek için yapmanız gereken ve kayıtlı olan e-posta ya da telefon kullanıcı adınızı girmek. Sonraki aşama şifre yenileme bölümünü tıklamak. Şifre sıfırlamak için uyarı verecek emin misiniz diye? Reset password bölümünden sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Instagram Güçlü Şifre Nedir? Instagram Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

*Kişisel bilgiler gibi kolay tahmin edilecek bilgileri şifre olarak kullanmayın. Örneğin: Doğum tarihiniz gibi.

*Uzun şifre güçlü şifre başlangıcıdır. En az 8 karakterden oluşmalı.

*Harflerin yanı sıra rakam ve %,+,-,@ gibi özel karakterlerden oluşmalı.

*Büyük ve Küçük harfleri bir arada kullanabilirsiniz.

*Her site için farklı şifre kullanın.

*Sözlükte bulunan kelimeleri parola olarak kullanmayın.

Önceki İçerikDm Ne Demek? DM Nedir? Instagram, Twitter ve Facebook’da DM Anlamı
Sonraki İçerikKlavyede Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz