Ana Sayfa Oyun Hangi Oyun Kulaklığı Almalıyım? Oyun Kulaklığı Tavsiyesi

Hangi Oyun Kulaklığı Almalıyım? Oyun Kulaklığı Tavsiyesi

138
0

Oyun kulaklığı alımı ve tavsiyesi için kişinin hangi oyunu oynadığı bilinmelidir. En çok oynanan ve en yeni güncellemeler sahip olan oyunlar için kaliteli kulaklık kullanımı gerekmektedir. Oyunlarda sesin en iyi şekilde duyulması, kişinin oyun performansının artmasını sağlamaktadır. Dünyada en çok tercih edilen, yeni oyun seçeneklerinde, sesin nereden geldiğinin anlaşılması, kişinin rakiplerini yenmesini sağlamaktadır. Özelikler, aksiyon temalı popüler oyunlarda, temiz ses veren ve seslerin yönünün anlaşılabildiği kulak türleri tercih edilmektedir. Bu yapıya uygun kulaklıkların, jack, empedans, frekans yanıtı gibi özellikleri belirli kriterlere bağlı olmalıdır. Oyunlar için en uygun oyun kulaklığı tavsiyeleri ve uygun kulaklıkların sahip olması gereken özellikler, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Oyun Kulaklarının İdeal Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Oyun Kulakları özellikleri arasında, sesin net duyulmasına yardımcı olan frekans aralığının ideal ölçütte olması yer almaktadır. Oyun kulaklıklarında aranan özellikler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sesi süzerek iletebilmelidir.
 • Sesin yönünün anlaşılmasını sağlayabilmelidir.

Bu özelliklerin sağlanması için dikkat edilmesi gereken kavramlar ve kulaklık özelliklerine ilişkin ideal ölçütler alt başlılardan öğrenilebilmektedir.

Oyun Kulaklığı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Oyun kulaklığı alımında dikkat edilecekler arasında, kulaklığın temiz ses vermesi ayrıntısı yer almaktadır. Bilgisayar oyun kulaklığı, seslerin temiz ve net bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olup, oyun performansı daha üst seviyelere taşımaktadır. Aynı zamanda, alınan sesin yönünün de anlaşılabilmesi gerekmektedir. Bu özelliklerin sağlanabilmesi için kulaklık alımında dikkat ile incelenmesi gereken kavramlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Empedans kavramı
 • Jack kullanımı ve bağlantı özelliği kavramı
 • Kulaklık Frekansı kavramı
 • Hoparlör çapı büyüklüğü

Bu kavramlar ve kulaklık yapılarına dikkat edilerek, doğru kulaklık alınabilmektedir. Kulaklığın sahip olduğu bu işlevler üzerinden kaliteli verim alınabildiğinde, sesi yönü anlaşılabilmektedir. Empedans sesin temiz ve ayrıntılı duyulması sağlayan bir kavramdır. Yüksek Empedanslı kulaklarda ses kirli ve süzülmemiş şekilde duyulmaktadır. Kulaklık Frekansı ise seslerin hangi aralığa kadar duyulabileceğini ifade eder. Jack ise kulaklığın cihaz girişlerine uyum sağlayabilmesi için dikkatle seçilmelidir. Tüm bu detayların, uygun kulaklık alımı için hangi kriterlerde olması gerektiği alt başlık içerisinde anlatılmaktadır.

Oyun Kulaklığı Alırken Doğru Seçim Nasıl Yapılır?

Oyun kulaklığı alımında uygun tercih, üst başlık içerisinde anlatılan kavramların kullanımını en iyi performans ile sağlayan kulaklığı bularak gerçekleşmektedir. Oyun kulaklığı seçiminde, kulaklığın sahip olması gereken özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun kulaklığı 3.5 mm jack girişine sahip olmalıdır. Bu jack ölçütü ile kulaklık hemen hemen her cihaza uyum sağlamaktadır.
 • Oyun kulaklığı, 33 ohm’a yakın Empedans’a sahip olmalıdır. Bu ölçüt sayesinde, kulaklıktan alınan ses temiz ve net bir şekilde duyulmaktadır. Seslerin yönleri anlaşılabilmektedir.
 • Kulaklığın frekans özelliği 20 KHz’yi aşmamalı ve 16KHz’nin altında kalmamalıdır. Bu ölçütte olan kulaklık frekans değeri, seslerin net anlaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu özelliklerin bulunduğu kulakların kullanımı ile oyun oynama performansı arttırılabilmektedir. Oyunda ses yönünün kolayca anlaşılabilmesi ile görevler daha sürede yerine getirilmekte ve rakibe karşı avantajlı konuma geçilmektedir. Bu özellikler en uygun olan kulaklık markaları ve önerileri alt başlıktan öğrenilebilmektedir.

En İyi Oyun Kulaklığı Tavsiyeleri

En iyi oyun kulaklığı için öneri olarak sunulabilecek markalar, ses frekansı özelliklerinde kaliteli koşular sahiptir. Oyun Kulaklığı tavsiyeleri içerisine dahil olan en iyi oyun kulaklığı seçenekleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Logitech oyun kulaklığı
 • Bluedio oyun kulaklığı
 • Beats oyun kulaklığı
 • Sony oyun kulaklığı
 • Asus oyun kulaklığı
 • Razer oyun kulaklığı
 • JVC oyun kulaklığı

Bu kulaklık markaları ve oyun kulaklığı ürünlerinin tümü, üst başlık içerisinde yer alan kriterlere uymaktadır. Bu markaların tercihi ile oyun kulaklığı kullanımında, performans verimi sağlamaktadır. Kulaklıklar sesi temiz ve süzülmüş bir yapı ile aktarmaktadır. Piyasa yer alan kaliteli oyun kulaklıkları arasında yer almaktadırlar.

Önceki İçerikGüneş Saati Nedir? Güneş Saati Hakkında Bilmedikleriniz
Sonraki İçerikHarddisk Dolu Fakat İçi Boş Gösteriyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz