Ana Sayfa Oyun Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

Dünyanın en fazla oynanan oyunları, League of Legends, Minecraft, Counter Strike gibi çevrim içi oynanabilen oyun türleridir. League of Legends ve Counter Stike, insanlar tarafından en çok oynanan aksiyon temalı oyunlardır. Minecraft ise, bloklar kullanılarak, yapıların meydana getirildiği bir oyun çeşididir. Bu oyun temaları, oyun sekmelerinden farklı zorluk aşamaları tercih edilerek oynanabilmektedir.

Oyunlara çevrim içi dahil olunabilmesi, insanlar tarafından tercih edilmelerini sağlamaktadır. Bu oyunlar, 2017 yılından başlayan ve günümüz tarihine kadar uzanan sürede, insanlar tarafından en çok tercih edilen oyunlardır. Dünyada en çok oynanan oyunlar listesi ve liste içerisinde en popüler olan oyunların özellikleri hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Listesi

Dünyada en çok oynananlar listesi oyunları, aksiyon temalı oyunlardan oluşmaktadır. En çok oynanan diğer bir tür ise savaş temalı oyunlardır. Kentlerin kurulduğu ve farklı mimari fonksiyonların kullanılabildiği oyun türleri de çok oynananlar arasında yer almaktadır. Dünyada en çok oynanan oyunlar listesinde bulunana oyunlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Counter Strike
 • World of Warcraft
 • PUBG
 • League of Legends
 • Minecraft
 • Fortnite

Listede bulunana bu oyunlar, Dünya’nın en çok tercih edilen oyunlarıdır. İnsanların en çok oynadığı bu oyunlar kaliteli görsel tasarımlar ve strateji odaklı temalar ile oluşturulmuştur. Oyunlar çevrim içi yani online koşullar ile oynanabilmektedir. Listede yer alan en çok oynanan oyunların arasından oynanama oranı en yüksek olanlar, Counter Strike, PUBG, League of Legend olarak belirlenmiştir. Bu oyunlar ve içerikleri hakkında bilgiler, alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Arasında Counter Strike

Dünyada en çok oynanan oyunlardan Counter Strike, aksiyon temalı olarak tasarlanmıştır. Bu oyun içerisinde bulunan kullanıcılar, nişancılık görevlerini yerine getirmektedir. Oyunun serisinin nişancılık üzerine oluşturduğu oyun temasının tam ismi, Counter Strike CS-GO olarak belirlenmiştir. Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında, listenin başında yer alan oyunun özellikleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Counter Strike, Mac OS X, PlayStation 3, Linux, Xbox ve Microsoft Windows üzerinden oynanabilmektedir.
 • Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alıp, Steam sistemi üzerinden incelenerek, satın alınabilmektedir.
 • Oyun, Global Offensive tarafından geliştirilmiştir.
 • Aksiyon temelli oluşturup, bireysel nişancılık görevleri ile teması meydana getirilmiştir.
 • Oyun çevrim içi seçenek ile oynanabilmektedir.

Oyunun diğer geliştiricileri Hidden Path Entertainment ve Valve olarak bilinmektedir. Oyun, görsel kalitesi başarılı olan oyun temaları arasında yer almaktadır. Dünyada en çok oynanan diğer oyunların özellikleri, alt başlıklar çerisinden öğrenilebilmektedir.

En Çok Oynanan Oyunlar Arasında PUBG

En çok oynanan oyunlardan PUBG, takım olarak oynanabilen bir oyun türüdür. Oyunda savaş ve aksiyon teması kullanılmıştır. Oyun içerisinde verilen görevler yerine getirilmektedir. Bu isteğe bağlı olarak, görevlerin tümü takım halinde gerçekleştirilebilmektedir. PUBG temasında, oyun görevlerinin aksiyon seviyesi en üstte tutarak, keyifli bir oyun deneyimi yaşanması hedeflenmektedir. Oyunun görsel özellikleri, üst kalitede tutularak tasarlanmaktadır. Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında ilk sıralarda yer alan PUBG’nin özellikleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun aksiyon temalıdır.
 • Oyun içerisinden helikoptere binme, silah toplama ve güvenli yer bulma gibi birçok görev çeşidi bulunmaktadır.
 • Oyun, çok kişi ile oynanabilmektedir.
 • Oyun içerisinde takım oluşturulabilmektedir.
 • PUBG, Steam üzerinden incelenebilmekte ve satın alınabilmektedir.
 • 2017 yılından bu yana, en çok tercih edilen aksiyon ve savaş temalı oyunlar arasında yer almaktadır.

PUBG, teması içerisinde tüm oyuncular, helikopter görevi ile oyuna başlatılmaktadır. Tasarlanan oyun alanına dağılan oyuncular, oyunun verdiği görevleri yerine getirmek üzere, oyuna başlamaktadır. Dünyada en çok oynanan ve popüler olan diğer oyun teması ise alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

En Çok Oynanan Oyunlar Arasında League Of Legends

En çok oynanan oyunlardan League of Legend, Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Görsel kalitesi ve grafik özellikleri açısından en kaliteli oyunlar arasında yer almaktadır. Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alan League of Legends oyununun özellikleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Oyun geniş bir haritaya sahip olup, oyun görevlerinin gerçekleştirildiği alan oldukça büyüktür.
 • Çevrim içi oynanabilmektedir.
 • Aksiyon ve fantastik temalı bir oyun çeşididir.
 • En çok tercih edilen oyunlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler

Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

En popüler sosyal medya Platformu olan Instagram’da e-posta adresinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Şifrenizi unutmuş olabilir ya da saldırıya uğramış olabilirsiniz. Bu işlemi kolay bir...

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Ücretsiz sohbet uygulamaları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Whatsapp, son dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir görüntü sergiliyor. Whatsapp’ta engellendiğimi...

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram'da grup kurma işlemini, direct mesaj bölümünden belirlediğiniz kişileri seçerek sağlayabilirsiniz. Kullanıcıları fotoğraf paylaşımları ile birlikte mesajlaşma özelliğini de...

Snapchat Streak Nedir?

Bir başka snapchat kullanıcısı ile birlikte birbirinize 3 gün boyunca snap göndermeniz ve bunu 24 saatlik süre içerisinde yapmanız durumunda snapchat streak nedir? Sorusuna...

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcı ile birlikte var olan popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Instagram...