Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp Kişilerin İsimleri Yerine Numaralarını Görmek

Whatsapp Kişilerin İsimleri Yerine Numaralarını Görmek

22782
0
whatsapp-kisilerin-isimleri-yerine-numaralarini-gormek

Whatsapp’ta isimleri yerine telefon numaralarını görmek, Whatsapp kullanan kullanıcıların kendi cihazlarındaki ayarlarından kaynaklanabileceği gibi kendisine mesaj atan kişinin ayarlarından da kaynaklanabilmektedir. Whatsapp kişilerin isimleri konusunda çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir.

Whatsapp Kişi Listesi Problemleri

Whatsapp kişi sorunları, Whatsapp kullanıcıları tarafından en sık rastlanılan problemlerin  bir tanesidir. Her ne kadar Whatsapp kişi listesi problemlerinin çözümleri genelde kolay olsa da Whatsapp kullanıcıları açısından teknik bilgi gerektirmektedir. Whatsapp kişi listesi problemlerinin genel bir çözüm yolu  olmamakla beraber, kullanıcılarının sorunlarına göre çözüm yolları bulunabilmektedir. Whatsapp kullanıcıları tarafından karşılaşılan başlıca problemler şunlardır:

  • Whatsapp kişilerim görünmüyor
  • Whatsapp kişilerim karışık gözüküyor
  • Whatsapp mesaj atan kişinin ismi yerine numarası gözüküyor
  • Whatsapp kişilerimin isimleri yerine numaraları gözüküyor

Whatsapp Numara Gözükme Yardım

WhatsApp Yardım isim yerine numara gözükmesi gibi Whatsapp kullanıcılarının sıkça  karşılaştıkları sorunlara daha önce bulunan çözümler sunularak, zaman kaybını önlemek adına kurulan bir yardım servisidir. Kullanıcılar Whatsapp Yardım hizmetine, Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar butonuna basarak ulaşabilecekleri gibi Whatsapp internet sitesinden de ulaşabilmektedir. Whatsapp Yardım, Whatsapp kullanıcılarının sorunlarına daha önce bulunan çözümlerle daha hızlı ulaşması adına site içerisinde arama seçeneği de sunmaktadır.  Whatsapp kullanıcıları sorunları ile ilgili anahtar kelimeleri arama yerine yazarak sorunlarının çözümlerine daha kolay ulaşım sağlayabilmektedirler. Whatsapp kişilerin isimleri yerine numara gözükmesi konusunda yardım alabilmek için de kullanılabilecek bir hizmettir.

Whatsapp’ta İsim Yerine Numara Gözükmesi

Whatsapp’ta kişilerin isimleri yerine numaralarını görmenin birden fazla  sebepleri  olabilmektedir. Whatsapp kullanıcıları, Whatsapp uygulamasına girdiklerinde veya Whatsapp’tan gelen bildirimlerde, isim yerine telefon numarası ile karşılaşabilmektedirler. Whatsapp kişilerimin isimleri gözükmüyor sorunu, telefon ayarlarından Whatsapp uygulamasına verilmesi gereken fakat verilmeyen erişim izninden kaynaklanabilmektedir.

whatsapp-kisilerin-isimleri-yerine-numaralarini-gormek

1- Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > Uygulama izinleri menüsüne giriş yaparak “Kişilerim” seçeneğini aktif hale getirin.

2- Telefon Ayarları > Kullanıcılar ve Hesaplar (Hesaplar ve Senkronizasyon) bölümünden Ekle diyelim. Buradan WhatsApp‘a tıklayarak senkronizasyon listesine ekle ve sonra Kullanıcılar ve Hesaplar kısmına gelin.

3- Kullanıcılar ve Hesaplar kısmında WhatsApp simgesine tıklayarak Rehber kısmını aktif hale getiriyoruz.

Sorunun bir diğer sebebi Whatsapp kullanıcılarının, Whatsapp uygulamasına vermeleri gereken ancak vermedikleri senkronizasyon izni olabilmektedir. Whatsapp kullanıcılarının telefon ayarlarından, Whatsapp uygulamasının kişilerine erişim izni verebilmektedir. Aynı şekilde yine ayarlardan ulaşabilecekleri senkronizasyon seçeneğine de izin verilmesi gerekmektedir. Düzelttikleri ayarlardan daha sonra Whatsapp uygulamasını açıp kişilere tıklanmalıdır. Kişilere tıklandıktan sonra hala Whatsapp kişilerin isimleri yok ise Whatsapp uygulaması “Yenile” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

Önceki İçerikWhatsApp Kelime Önerisi Açmak/Kapatmak
Sonraki İçerikWhatsApp Konum Nasıl Atılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz