Ana Sayfa Mobil Samsung M10, M20, M30, M40 format Atma

Samsung M10, M20, M30, M40 format Atma [Hard Reset]

224
0

Bugün sizlere Samsung M10, M20, M 30, M 40 format atma, hard reset işleminden bahsedeceğiz. Akıllı telefon kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Hatta bazılarımız telefon olmadan yaşayamayacağımızı söylüyoruz. Elimiz ayağımız olmuş durumda ve teknolojiye duyulan bu bağımlılık, günden güne artıyor.

M serisini incelediğimizde gayet ekonomik fiyatlı cihazlar olduğunu görebiliyoruz ve fiyat performans bakımından da üst düzey bir çalışma ortaya çıkıyor. Bu kıyaslamayı yaptığınızda sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Samsung M Serisi Format Atma

Samsung, yeni dönem teknolojisi ile birlikte akıllı telefonlar konusunda bir adım öne çıkmayı başarıyor. Bu cihazları daha uygun fiyatlar ile piyasaya süren ve milyonlarca mutlu müşteri yaratmayı başaran marka, sizleri de bir şekilde tatmin etmeyi başaracaktır. Dilerseniz ana konumuza ve başlığımıza dönelim ve format atma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinize hep birlikte göz atalım. Bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizler de süreci başarılı bir şekilde sonlandırabileceksiniz.

1. Format atma işlemi için cihazınızın kapalı olması gerekiyor ve açık durumdaki cihazlarda ne yazık ki bahsedeceğimiz süreç herhangi bir şekilde sonuç vermeyecektir. Eğer cihazlarınız kapanmıyorsa şarjının bitmesini bekleyin ve sonrasında ilk adımı atabilirsiniz.

2. Cihazlarınızın ses açma tuşu ile birlikte power tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. Art arda basmanız ne yazık ki fayda etmeyecektir ve bu şekilde işlem yapamazsınız. Kullanıcılar en çok bu aşamada sorun yaşıyor ve ilgili menüye ulaşamadıklarını dile getiriyorlar. Önce ses tuşuna ve hemen ardından power tuşluna basıp birkaç saniye beklediğiniz takdirde format menüsüne ulaşabilirsiniz.

3. Bu işlemden kısa bir süre sonra Samsung logosu ekrana gelecektir ve bu logoyu gördüğünüzde artık parmaklarınızı çekebilirsiniz.

4. Yeni açılan pencere format penceresidir ve bu alanda ilerlemek, menüleri gezmek isterseniz eğer ses açma ve kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Bir menüye giriş yapmak için de power tuşu ile onay verebilirsiniz.

5. Wipe Data/Factory reset menüsünü işaretlemeniz gerekiyor ve tek bir tık ile sizler de giriş işlemlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

6. Karşınıza çıkacak ekranda evet hayır sorusuna eğer format atmak istiyorsanız evet yanıtını vermek durumundasınız. Format işleminin son aşaması olarak bir seçim daha yapmanız gerekiyor ve reboot system now butonu ile birlikte bu adımı da tamamlamış olacaksınız.

M serisi modellerde bu şekilde format atabiliyorsunuz ve format sonrası cihazınız kendini yeniden başlatacaktır. Format atmadan önce yedekleme işlemini yapmayı unutmayın çünkü bu bir sıfırlama yöntemidir ve kayıtlı olan tüm dosyalarınız ve verileriniz saniyeler içerisinde silinecektir. Otomatik senkronizasyon bu yüzden büyük bir önem taşıyor ve dosyalarınız doğrudan kaydediliyor. Format atsanız bile dilediğiniz an kayıt alanına ulaşabiliyor ve dosyalarınızı yeniden cihazlarınıza aktarabiliyorsunuz.

Format Sonrası Dosyalarım Silinir mi?

Samsung M serisi format atma işlemine değindikten sonra dilerseniz format sonrası sürece de hep birlikte göz atalım. Ne yazık ki tüm verileriniz ve dosyalarınız siliniyor ancak drive ya da farklı bir alana kayıt işlemi yaptıysanız saniyeler içerisinde aktarımda bulunabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise senkronizasyonun her daim açık tutulmasıdır.

Cep telefonlarınızın ne zaman hata vereceğini ya da ne zaman formata ihtiyaç duyacağını elbette kestiremiyorsunuz ve bu tür ani durumlar ile karşı karşıya geldiğinizde tereddüt etmeden format atabilmeniz için dosya yedekleme işlemi yapmak durumundasınız. Senkronizasyon sayesinde dosyaların transfer edilmesi de tahmin edilenden çok daha kolay bir hal alıyor.

Önceki İçerikSamsung A10, A20, A30, A40, A50, A70 Format Atma [Hard Reset]
Sonraki İçerikTelefonda Girilen Siteleri Silme, İnternet Geçmişi Sil!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz