Ana Sayfa Sosyal Medya Instagramda Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagramda Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

1148
0

İnstagramda silinen hesabı geri almak için yapılacak basit ancak etkili birkaç çözüm yöntemi bulunmaktadır. Son zamanlarda popülerliği oldukça artan uygulamanın, milyonlarca farklı ülkelerden kullanıcısı bulunmaktadır. Sosyal paylaşım hesabı olarak her gün kullanılan ve sürekli olarak güncellenen uygulama, kullanıcı hatalarından kaynaklı olarak silinen hesapların da geri alınmasına olanak sağlar. Kullanıcısı milyonlar olan uygulama, kullanıcı hatalarından kaynaklı olan hesap silmelerini düzeltebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre Dünya genelinde yüzde 40’a yakın bir oran kendi hesaplarını kaza yoluyla silmektedir. Bu yüzden hesabı silinen bir kişi, yapacağı instagram hesap geri alma işlemleri ile sildikleri hesaplarını tekrardan kullanıma açabilirler.

Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Silinen bir instagram hesabını geri almak için yapılacak basit birkaç işlem bulunmaktadır. Silinen instagram hesaplarının geri alınabilmesi için yapılması gereken işlemler şunlardır;

  • Öncelikli olarak yapılması gereken ilk işlem instagram hesabının silindiğinden emin olmaktır. Bunu anlamak için instagram uygulamasını her zamanki gibi kullanıcı adınız ve şifrenizle açmayı denemelisiniz. Mobil uygulama üzerinde de eğer profiliniz mevcut değilse ya da ilk uygulama ara yüzünde profiliniz gözükmüyorsa hesabını silinmiş demektir.
  • İnstagramı ilk olarak masaüstünde açmak gerekmektedir. Mobil uygulama ile maalesef silinen instagram hesaplarını kurtarma işlemi yapılamamaktadır.
  • Masa üstünden öncelikli olarak https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine giriş yapılır.
  • Gelen ekranda bir takım soruların tarafınızca yanıtlanması beklenecektir.

İnstagram Hesabının Kurtarma Soruları

Silinen bir instagram hesabını kurtarmak için sistemde cevaplanması gereken bazı sorular mevcuttur. Bu sorular doğru cevaplanmadan silinen instagram hesabı kurtarılamaz. Buna göre cevap verilmesi gereken hesap kurtarma soruları ve cevapları şu şekildedir;

  • Hesabınız bir işletmeyi, ürünü ya da hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu soru için işletme hesabının kullanılmadığının beyan edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden “Hayır” denilmelidir.

  • Nüfus cüzdanında yazan soy isim,
  • Instagram hesabı açılırken kullandığınız kullanıcı adınız,
  • Instagram hesabı açılırken kullandığınız elektronik posta adresiniz,
  • Hangi ülkeden olduğunuz,

Gibi sorulara mutlaka doğru bir şekilde cevap verilmelidir. Özellikle kullanıcı adı, e-posta adresi ya da soyadı gibi bilgilerin mutlaka doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir.

Hesap Kurtarma İşlemi Mail Adımı

İnstagram hesabı kurtarılırken yapılması gereken son adım mail yöntemidir. Yukarıda verilen tüm işlemler sırası ve eksiksiz bir şekilde yapıldıktan sonra belirtilen mail adresine bir sayı gelecektir. Gelen sayılar beyaz bir A4 kağıdına büyü ve okunaklı bir şekilde yazılmalıdır. Sonrasında yüz hatlarını da belli eden bir selfienin çekilmesi gereklidir. Yazılan sayı ve çekilen selfie ile instagram tarafından gönderilen mail cevaplanır. Ancak mail hazırlanırken “Reply” olarak gönderilmesi gerekmektedir. İstenilen mail hazırlandığında intagram yetkilileri kişilere 48 saat içerisinde geri dönüş yapacaktır. Eğer gönderilen bilgilerde herhangi bir yanlışlık yoksa instagram tarafından size yeniden bir mail gönderilecektir. Gönderilen mailde yer alan linke tıklanıldığında doğrudan instagram sayfasına yönlendirme yapılacaktır. Sonrasında kişilerden yeniden bir şifre belirlenmesi talep edilecek ve hesaplarını kurtarma işlemleri başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Hesap Kurtarma İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

İnstagram hesap kurtarma işlemlerinin tamamlanma süresi genel olarak 48 saattir. Yukarıda verilen tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlayan kişilerin hesapları 48 saat içinde tekrar açılacaktır.

Önceki İçerikInstagram Yorum Yapmayı Kapatma | Paylaşımlara Yorum Engeli Nasıl Getirilir?
Sonraki İçerikLaptop Bataryasını Daha Uzun Ömürlü Nasıl Kullanabilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz