Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı gizlemenin nasıl yapılacağı herkes tarafından takip edilmek istemeyen kullanıcılar için önem taşımaktadır. Fotoğraf, video gibi kişisel paylaşımlarınızın tanımadığınız kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız Instagram hesap gizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Paylaşımlarınız, takip ettikleriniz ve takipçileriniz işlem sonucunda sizi takip etmeyenlere görünmez olur. Mobil cihazlarınız veya bilgisayar üzerinden Instagram hesabınızı gizleyebilirsiniz.

Instagram Hesap Gizleme Android

Android için Instagram hesabı gizlemek isteyenler öncelikle mobil cihazlarında uygulamaya giriş yapmalıdır. Instagram hesabı gizlemek için takip edilecek adımlar şunlardır:

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil sayfanızın sağ üstündeki 3 nokta simgesine tıklamalısınız.
  • Açılan ekrandan Ayarlar seçeneğine girerek Gizlilik ve Güvenlik menüsüne girebilirsiniz.
  • Menünün altında Hesap Gizliliği alt seçeneği bulunmaktadır.
  • Hesap gizliliğine tıklayarak Gizli Hesap sekmesinin yanındaki butonu kaydırdığınızda mavi renge dönecek, hesabınız gizlenmiş olacaktır.
  • Instagram hesabı gizli olduğu durumda buton rengi mavi, herkese açık olduğu durumda ise beyaz renkte görünmektedir. Hesabınızı gizlediğinizde istemediğiniz kişiler sizi otomatik olarak takip edemeyecektir.

Instagram Hesap Gizleme IOS

IOS için Instagram hesabı gizleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

  • Cihazınızdan uygulamaya giriş yaparak profilinize girmelisiniz.
  • Sağ üst köşede bulunan dişli çark simgesine tıkladığınızda karşınıza seçenekler çıkacaktır.
  • Gizli Hesap seçeneğini aktifleştirdiğinizde profilinizdeki kişisel paylaşımlarınızı sadece takipçileriniz görebilecektir.

Andorid ve IOS cihazlardan Instagram hesap gizleme işlemi adımları temelde aynıdır. Tek fark iOS işletim sisteminde profildeki ayarlar bölümünün dişli çark olarak, Andorid’de ise üç nokta şeklinde görünmesidir.

Instagram Hesap Gizleme Bilgisayar

PC için Instagram hesabı gizlemek hemen hemen yukarıda anlattığımız adımlarla aynıdır. Profilinize giriş yaparak ve Ayarlar seçeneğinden işlem yapmalısınız. Gizli Hesap butonunu aktive ederek bilgisayar üzerinden hesabınızı gizlemiş olursunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak Instagram hesabınızdaki bilgilere erişimi kısıtlamış olursunuz. İşletim sistemleri için hesap gizleme aşamalarında büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Profil gizleme sonucunda tanımadığınız kişiler yalnızca kullanıcı adı, gönderi sayısı, takipçi sayısı, takip edilen sayısı ve profilinizde yazdığınız bilgiler gibi genel verilere erişebilir. Instagram hesap gizleme özelliğini kaldırmak isteyenler aynı aşamaları takip ederek işlem yapabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler

Instagram Mail Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

En popüler sosyal medya Platformu olan Instagram’da e-posta adresinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Şifrenizi unutmuş olabilir ya da saldırıya uğramış olabilirsiniz. Bu işlemi kolay bir...

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Ücretsiz sohbet uygulamaları arasında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Whatsapp, son dönem güncellemeleri ile birlikte daha kullanışlı bir görüntü sergiliyor. Whatsapp’ta engellendiğimi...

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram'da grup kurma işlemini, direct mesaj bölümünden belirlediğiniz kişileri seçerek sağlayabilirsiniz. Kullanıcıları fotoğraf paylaşımları ile birlikte mesajlaşma özelliğini de...

Snapchat Streak Nedir?

Bir başka snapchat kullanıcısı ile birlikte birbirinize 3 gün boyunca snap göndermeniz ve bunu 24 saatlik süre içerisinde yapmanız durumunda snapchat streak nedir? Sorusuna...

Instagram Hesaptan Çıkış Nasıl Yapılır?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcı ile birlikte var olan popülaritesini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Instagram...