Ana Sayfa Mobil Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P30 Lite Ekran Görüntüsü Alma

2021
0

P30 Lite screenshot alma özelliği ile anlık ekran galeriye kaydedilebilmektedir. Huawei P30 Lite telefonu, Android işletim sistemine sahip bir cep telefonudur. Bu telefonda ekran görüntüsü almanın çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerin ilki tüm android telefonlarda ekran görüntüsü almaya yarayan yöntemdir. Bu yöntem ile ekran görüntüsü almak istiyorsanız, Huawei P30 Lite cihazınızın güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak iki saniye kadar beklemeniz gerekmektedir. Telefonumuzun ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarken duyacağınız deklanşör sesi ile birlikte ekran görüntüsünü almış olmaktasınız.

Bir diğer yöntem ise Huawei firmasının kendi telefonlarına has olarak geliştirdiği “knuckle-sense” yöntemdir. Bu yöntemde işaret  parmağınızın  eklem yeri ile ekrana üst üste 2 kere tıklatmanız gerekmektedir. Bu yöntemi kullanabilmeniz için Ayarlardan knuck-sense özelliğini kullanılır duruma getirmeniz gerekmektedir. Ayarlar sekmesinde karşınıza çıkan ekranda, akıllı ekran alma seçeneğine tıklayıp knuck-sense özelliğini kullanılabilir duruma getirerek hizmeti kullanabilmektesiniz.

Huawei Screenshot Alma

Huawei ekran görüntüsü alma özelliği ile anlık ekran görüntüsü kaydı yapılabilmektedir. Gelişen teknolojilerle dilimize giren bir kelime olan screenshot kelimesi İngilizce bir kelimedir. Günlük kullanımda sıkça karşımıza çıkmaya başlayan screenshot kelimesinin dilimizdeki karşılığı ekran görüntüsüdür. Huawei P30 Lite screenshot almayı ekran görüntüsü alma yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz.

Huawei P30 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P30 screenshot alma işlemi, Huawei P30 Lite telefonlarda kullanılan yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Ekran görüntüsü almak istiyorsanız ses kısma  tuşu ile güç tuşuna 2 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Bir diğer yöntem ise knuck- sense yöntemidir. Bu yöntemde işaret parmağının eklem yerinden ekrana iki kere üst üst tıklatarak ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei P30 Pro Ekran Görüntüsü Almak

Huawei P30 Pro screenshot almak için de aynı yöntemler kullanılabilmektedir. Huawei P30 Lite için sunulmuş 2 yöntem de kullanılabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki ses kısma tuşu ile güç tuşuna aynı anda 2 saniye basılı tutma yöntemidir. Bir diğer yöntem ise Huawei cihazları için özel olarak hazırlanmış knuck – sense yöntemidir. Bu yöntemde işaret parmağınızın eklem yeri ile ekrana iki kere üst üste tıkladığınızda ekran görüntüsünü alabilmektesiniz.

Önceki İçerikHarddisk Dolu Fakat İçi Boş Gösteriyor!
Sonraki İçerikInstagram Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz